Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Dramatiška „Šiaulių“ pergalė prieš „Sūduvą“ 1:0

futbolasRugsėjo 23 dieną Šiaulių miesto savivaldybės stadione įvyko XXX „General Financing A lygos“ turas. Ketvirtąjį kartą šiame sezone savo jėgas išmėgino Šiaulių „Šiauliai“ ir Marijampolės „Sūduva“. Iki tol vykusiose rungtynėse du kartus buvo pajėgesni marijampoliečiai ir sykį rungtynės baigėsi lygiosomis 3:3. Šį kartą fortūna atsisuko į „Šiaulius“ ir pastarieji šventė pergalę 1:0

Pirmajame kėlinyje aktyvesni buvo „Sūduvos“ futbolininkai. Nepaisant to „Šiauliai“ sukūrė keletą pavojingų momentų prie svečių vartų. Visgi nei vienai komandai įvarčio pasiekti nepavyko. Ypač arti pasižymėjimo buvo Marijampolės futbolininkai, kuomet po Rafaelio Ledesmos smūgio iš maždaug 25 metrų kamuolys atšoko nuo vartų skersinio.

Antrajame kėlinyje „Šiauliai“ susigrąžino žaidimo kontrolę ir kur kas dažniau nei pirmajame kėlinyje pagrasindavo varžovų vartams. Po vienos iš atakų vienas prieš vartininką iššokęs Artūras Rimkevičius stipriai smūgiavo kamuolį, kuris atsimušęs nuo vartų skersinio į aikštę grįžo po labai abejotino epizodo. Vienų akimis kamuolys vis tik buvo kirtęs vartų liniją, deja teisėjo ne. Rezultatui esant 0:0 dar vieną progą pasižymėti turėjo ir Tomas Birškys, tačiau jo smūgiuotas kamuolys taip pat kliudė virpstą ir į tinklą nepateko. Trūko labai nedaug, kad pasitvirtintų auksinė futbolo taisyklė neįmuši tu – įmuša tau. Po „Sūduvos“ atakos vienas prieš „Šiaulių“ vartininką iššoko „Sūduvos“ atakų lyderis Rafaelis Ledesma ir pavojingai smūgiavo kamuolį, tačiau patikimai visas rungtynes žaidęs Paulius Pocius ir šį kartą neklydo bei atrėmė labai pavojingą ataką bei išsaugojo savo vartus sausus. Įkvėpti sėkmingo komandos vartininko žaidimo „Šiauliai“ nemažino apsukų ir tiksint paskutinei pagrindinio laiko minutei puikiai sužaidė Artūras Rimkevičius. Jo reidą į baudos aikštelę neleistinai stabdė „Sūduvos“ gynėjas ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11m. baudinį, kuri pats sėkmingai realizavo Artūras Rimekvičius. 90 – tą minutę „Šiauliai“ išsiveržė į priekį 1:0 ir nebeleido varžovams išlyginti rezultato ir šventė dramatišką pergalę 1:0.

Po šio įvarčio „Šiaulių“ puolimo mašina Artūras Rimkevičius pakartojo jau net 56 metus gyvuojantį Lietuvos futbolo rezultatyvumo rekordą pelnydamas net 28 įvarčius.

Tai buvo jau 15 – ta „Šiaulių“ pergalė šiame sezone. Per 30 turų surinkę 48 taškus „Šiauliai“ užima 5 – tą vietą ir 4 – iais taškais atsilieka nuo ketvirtoje vietoje žengiančios Pakruojo „Kruojos“.

Po pergalės „Šiaulių“ vyr. treneris Gediminas Jarmalavičius kalbėjo: „Įdomus tas futbolas. Mes neįmušėme ir iškarto galėjome būti nubausti. Kažko panašaus ir tikėjomės. Žinojome, kad su „Sūduva“ nebus lengva, tą parodė ir rungtynės. Juolab, kad turėjome ir problemų su sudėtimi. (runtgynes dėl kortelių limito praleido Laurynas Rimavičius. aut. past.).Pirmas kėlinys buvo „Sūduvos“ ypatingai jo antra pusė. Tačiau mes kantriai ieškojome ir suradome. Du virpstai ir galų gale įvartis. Rungtynės vyko iki įvarčio. Smagu, kad pagaliau sėkmė atsisuko ir į mus, priešingai nei praeitame ture su „Kruoja“. Šiandien Pocius buvo fantastiškas, praktiškai rungtynės be klaidelės. Ir tai davė labai didelę paspirtį priekyje, ypač turint tokį puolėją kaip Artūras Rimkevičius.“

„Pirmas kėlinys buvo geras, turėjome progų, buvo kontaktas tarp žaidėjų. Antrame kėlinyje šiek tiek išsiderinome ir dar gale tokį baudinį užsidirbome, sunku kažką ir sakyti. Aišku, būtume mes išnaudoję savo progą, kur Ledesma vienas prieš vieną, būtų vėl kitaip. Taip pat ir Nerijaus Radžio trauma turėjo didelę įtaką ypač gynybiniuose veiksmuose. Ir iškarto gavosi Rimkevičiaus momentas, Birškys turėjo progą. Ir tas 11m. baudinys daugiau jaunatviško maksimalizmo pasekmė, kad būtinai sukovoti ir atimti kamuolį.“ Neslėpdamas apmaudo po pralaimėtų rungtynių kalbėjo „Sūduvos“ vyr. treneris Darius Gvildys.

Rungtynių didvyris Artūras Rimkevičius po mačo kalbėjo: „Smagu išplėšti pergalę 90 – tą minutę. Tikėjau, kad kažkada ateis sėkmė ir pas mus. Kaip buvo rungtynės kur gavome įvarčius paskutinėmis minutėmis, taip šiandien įmušėme. Labai džiaugiuosi, šiemet „Sūduvos“ dar nebuvome nugalėję, trys taškai ir atgaivinta intriga dėl ketvirtosios vietos. Dėl to epizodo kai teisėjas neįskeitė įvarčio, man pasirodė, kad įvartis buvo, kitiem pasirodė, kad nebuvo. Teisėjas matė geriau, neįskaitė, reiškiasi įvarčio nebuvo. Šiandiena ne rekordas galvoje, labiau rūpėjo komandinė pergalė. Pataisėme nuotaiką po pralaimėjimo „Kruojai“.