Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Iki lapkričio 2-osios reikia sumokėti žemės mokestį

pinigaiŠiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, jog žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 2 dienos.
Informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gyventojai bei įmonės, kaip ir parėjusiais metais, ras VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, adresu http://deklaravimas.vmi.lt/, o tuos žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojais, popierinės deklaracijos pasiekia klasikiniu paštu.
VMI duomenimis, šiais metais Šiaulių apskrities žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti daugiau kaip 7,5 mln. litų žemės mokesčio (gyventojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti beveik 6,7 mln. litų, o įmonės – per 0,8 mln. litų). Taip pat ši suma didėja ir dėl žemės mokesčių mokėtojų, gyvenančių kitose apskrityse, tačiau žemės mokestį mokantys už žemę, turimą Šiaulių apskrityje: iš viso į Šiaulių apskrities savivaldybių biudžetus turėtų būti sumokėta apie 8,3 mln. litų, o lengvatų suma sudaro 1,08 mln. litų.
Iš viso Šiaulių apskrityje yra per 93 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų, šį mokestį moka per 66 tūkst. gyventojų ir įmonių. Žemės mokesčio mokėtojai 2010 metais sumokėjo 6,8 mln. litų, o praėjusiais — daugiau kaip 7 mln. litų. Kaip ir praėjusiais metais, šiemet didžiajai daliai žemės mokesčio mokėtojų mokėtina suma nesiekia 50 litų.
Sumokėti žemės mokestį mokesčių mokėtojams šiemet dar patogiau: atsiskaityti galima ne tik bankuose, pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, bet ir spaudos kioskuose, VMI padaliniuose įrengtuose atsiskaitymo terminaluose, elektroninių mokėjimų „Mokėjimai.lt“ sistemoje ir t.t. Atsiskaitant rekomenduoja turėti savo asmens dokumentą bei žinoti žemės savininko asmens kodą (to gali reikalauti pinigus priimančios įstaigos).   
Žemės mokesčio mokėtojui pateikiamoje deklaracijoje nurodytas mokesčių specialistas bei pateikti jo kontaktai. Jis, mokesčių mokėtojui pageidaujant, galės išaiškinti, kaip susigrąžinti žemės mokesčio permoką, permokos ar nepriemokos atsiradimo priežastis.
Mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima rasti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, adresu http://www.vmi.lt/lt/?itemId=20629.

VMI informacija

Šiaulių.info

(Visited 24 times, 1 visits today)