Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiauliuose skelbiama gripo epidemija

gripasmŠiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu nuo sausio 29 d. mieste skelbiama gripo epidemija. Šiaulių visuomenės sveikatos centro duomenimis, sausio 21-27 d. sergamumas gripu ir Ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) pasiekė 185,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Trečiąją šių metų savaitę jis buvo 115,6 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Penkis kartus išaugo sergamumas gripu: nuo 41 iki 199 atvejų, tai sudaro 10 procentų nuo bendro sergamumo.
Informuojame, kad mokinių sergamumui viršijus 20 procentų, klasėse gali būti nutraukiamos pamokos. Dėl laikino mokyklų veiklos nutraukimo svarstyti jei mokyklos dėl gripo ar ŪVKTI nelanko daugiau nei 50 procentų mokinių.
Sveikatos skyrius primena, kad siekdami nesusirgti gripu ir ŪVKTI gyventojai turėtų vengti sąlyčio su sergančiais žmonėmis, vengti masinių susibūrimo vietų, dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, jas nusausinti, esant galimybei dezinfekuoti, neliesti rankomis akių, nosies, burnos. Susirgus – laikytis asmens higienos (užsidengti burną čiaudint ir kosint, naudoti vienkartines nosinaites, dažnai plauti rankas ir pan.), vengti sąlyčio su sveikais žmonėmis (epidemijos priemonių planas – priede)

Priedas

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių.info

(Visited 22 times, 1 visits today)