Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Beveik 10 tonų neapmokestinto dyzelino Radviliškyje išdavė malkose laikyti apskaitos dokumentai

Nelegalus kuras  005 RŠiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) Pasitikėjimo telefonu 1882 gavo informacijos, kad Radviliškio viena transporto įmonių, registruota kitoje apskrityje, prekiauja nelegaliu kuru. Mokesčių specialistai kartu su Šiaulių AVPK Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjais be oficialiai registruotos kuro talpyklos aptiko su užmaskuota kuro išpylimo – įpylimo įranga antrą tiek nelegalių talpų. Jose laikyta beveik 5 tūkst. litrų nelegalaus dyzelinio kuro. Taip pat, pagal rastus kuro apskaitos juodraščius, per keturias dienas iš įmonei priklausančių vilkikų kuro bakų dar buvo išpilta beveik 4,5 tūkst. litrų Rusijoje įsigyto dyzelinio kuro. Manoma, jis perpiltas į kitus vilkikus, vykusius į Europos šalis, bei į lengvuosius automobilius. Preliminariais paskaičiavimais įmonė už iš trečiųjų šalių įsigytą ir ne pagal paskirtį panaudotą kurą į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 10 tūkst. litų akcizų mokesčio.
Įmonė mokesčių inspekcijoje yra įregistravusi 4900 litrų kuro talpyklą, kurioje patikrinimo dieną buvo 1434 litrai Lietuvoje įsigyto dyzelinio kuro. Apžiūrėję kitas įmonei priklausančias patalpas, pareigūnai rado dar 4 plastikines 1000 litrų talpas bei vieną plastikinę 2000 litrų talpyklą su 4717 litrų skysčio, turinčio specifinį dyzelinio kuro kvapą. Prie šios talpos buvo sumontuotas ir kuro siurblys su skaitikliu.
„Aišku, tos talpyklos mokesčių inspekcijoje neregistruotos, o tai, kas į jas pilama ir kiek išpilama, neapskaitoma Kuro talpykloje laikomų naftos produktų, bioproduktų ir kitų degiųjų skystų produktų apskaitos žurnale, – situaciją komentuoja ir tai, kas privalu, primena Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Senas benzinvežis su kuro išpylimo – įpylimo įranga buvo registruota kaip kuro talpykla. Analogiškas kuro siurblys su skaitliuku buvo sumontuotas prie neregistruotos didžiosios talpos ir paslėptas specialioje angoje už malkų rietuvės. Ten pat tarp malkų pareigūnai rado ir lapus su atžymomis, kada, į kokias transporto priemones piltas kuras. Įmonės savininkas pateikė tikrintojams kuro išpylimo aktą, kuriame nurodoma, kad kuras išpiltas į neregistruotas talpas iš keturių remontuotų vilkikų. Tačiau nebuvo remonto atlikimo aktų, leidžiančių teigti, kad remontui būtų trukdęs bakuose esantis kuras. Taip pat netruko paaiškėti, kad dviejų tariamai remontuotų vilkikų kuro bakuose buvo po 50 litrų kuro.“

Nelegalus kuras  005 R
Be nelegaliai išpiltų bei laikytų beveik 5 tūkst. litrų kuro, malkose laikytų užrašų Radviliškio įmonėje rasti ir kuro apskaitos juodraščiai. Įrašai juose rodė, kad per keturias dienas (iki patikrinimo) iš įmonei priklausančių vilkikų kuro bakų dar buvo išpilta 4454 litrai Rusijoje įsigyto dyzelinio kuro. Jis galimai buvo išpilstytas į kitus vilkikus, važiavusius į Europos šalis, bei į lengvuosius automobilius. Įmonė už iš trečiųjų šalių įsigytą ir ne pagal paskirtį panaudotą kurą į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 10 tūkst. litų akcizų mokesčio.
Už naftos produktų laikymą ir realizavimą atsakingam asmeniui bus taikoma administracinio poveikio priemonės – už mokesčių inspekcijoje neregistruotas kuro talpyklas ir dyzelino laikymą pažeidžiant nustatytą tvarką teismo sprendimu gali būti skirta nuo 1 tūkst. iki 30 tūkst. litų bauda.
Šiaulių AVMI primena, kad apie laikymą, gabenimą, prekybą kontrabandinėmis prekėmis ar gautus pasiūlymus nelegaliai įsigyti neaiškios kilmės kuro, kitokią nelegalią veiklą ar kitus mokestinius pažeidimus galima pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudojus išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius Mokesčių inspekcijoje.

VMI informacija

Šiaulių.info

(Visited 35 times, 1 visits today)