Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Sūduvos” testas šiauliškiams šeštadienį

siauliai-futbolas“SMScredit.lt A lygos” sezonas įsibėgėja. Kovo 22 d. 12:00 FC „Šiaulai“ jau trečiose čempionato rungtynėse surems ginklus su kolkas buksuojančia Marijampolės „Sūduva“. Marijampoliečiai paskutiniame ture patyrė itin skaudžią nesėkmę Vilniuje 8-1 bei jau antrose rungtynėse patyrė pralaimėjimą. Savo ruožtu „Šiauliai“ paskutiniame ture su „Kruoja“ sužaidė taikiai 1:1 ir įsirašė pirmąjį tašką į savo sąskaitą.

„Šiaulių“ komandoje kol kas ryškiausiai šviečia N. Tokičiaus žvaigždė. Puolėjas iš kroatijos pelnė jau du įvarčius šių metų pirmenybėse. Ar jam pavyks pasižymėti dar kartą rungtynėse su „Sūduva“ pamatysime jau šį šeštadienį 12:00.

Futbolininko karjerą pradėjęs Dinamo „Zagreb“ jaunimo komandoje bei įvairiuose Kroatijos aukščiausios lygos futbolo klubuose rungtyniaves N.Tokičius po sėkmingo praėjusio sezono „Šiaulių“ klube tarpsezonio metu sulaukė keletos pasiūlymų iš Kroatijos aukščiausios lygos klubų, tačiau juos iškeitė į antrajį sezoną A lygos pirmenybėse.

– Niko, po praėjusio sezono sklandė kalbos, jog „Šiaulių“ klubas atsisakė visų legionierių paslaugų ir kitą sezoną remsis jaunais akademijos žaidėjais, kas lėmė jūsų sugrįžimą?

– Pasibaigus praėjusiam sezonui grįžau namo į Zagrebą ir laukiau pasiūlymų iš kitų klubų, nes situacija „Šiaulių“ klube buvo labai miglota ir tik likus mėnesiui iki pirmenybių pradžios sulaukiau pasiūlymo grįžti rungtyniauti į Lietuvą. Net nesuabejojau ir nusprendžiau grįžti į „Šiaulius“, nors turėjau keletą galimybių sugrįžti rungtyniauti į aukščiausią Kroatijos lygą. Lietuva yra palankesnė šalis žaisti futbolą nei Kroatija.

– Kodėl taip galvojate? Juk Kroatijos aukščiausios lygos komandos nuolatos rungtyniauja Čempionų ir Europos lygų grupių etapuose ir Europoje priskiriamos prie stipriausių ekipų?

– Jei kalbant apie futbolo lygį, tai, žinoma, viršutinės turnytinės lentelės dalies komandos savo meistriškumu pranoksta bet kurią A lygos komandą, tačiau situacija su likusiomis silpnesnėmis ekipomis, su lyg kiekvienu sezonu, blogėja. Kroatijoje būdinga, jog žaidėjas, gavęs algą, pats turi susimokėti už būsto nuomą, už keliones iki treniruočių bazės bei įvairius kitus, galima sakyti, mokesčius. Taip žaidėjas praranda apie pusę savo algos. Taip pat tie patys atlyginimai žaidėjams nuolatos vėluoja po 3-4 mėnesius ir taip yra beveik kiekvienje komandoje išskyrus Dinamo „Zagreb“, Splito „Hajduk“ bei dar keletoje stipresnių komandų.

– Kaip sekasi gyventi Šiauliuose? Su kokiais nepatogumais susiduriate šiame mieste? Kaip leidžiate laisvalaikį?

– Su šiuo miestu viskas yra gerai. Iš pradžių buvo sunku prisitaikyti prie oro salygų, nes, kai atvykau čia pirmą kartą, buvo gal metro storio sniegas. Man labiau patinka vasariškas oras, nemėgstu žiemos. Laisvalaikį leidžiu kartu su savo komandos draugais iš Kroatijos, nuolat lankomės prekybos centruose, kavinėse, visos padavėjos mus žino (juokiasi). Kai kuriuose Kroatijos miestuose, kur man teko rungtyniauti, gyvenimo sąlygos yra prastesnės.

– Šių metų A lygos pirmenybėse po pirmųjų dviejų turų esi pelnęs abu „Šiaulių“ komandos įvarčius, nestebina taip palankiai susiklostęs sezono startas?

– Įvarčių nebūtų, jei nebūčiau gavęs puikių perdavimų iš savo komandos draugų. Šiemet mūsų komanda yra puiki ir su lyg kiekviena treniruote jaučiamės vis stipresne jėga. Šį sezoną, manau, dar pelnysiu ne vieną įvartį.

– Po praėjusio sezono vyriausiajį trenerį Tomą Kančelskį pakeitė Gediminas Jarmalavičius, ar gali palyginti šių trenerių taikomas metodikas?

– Tomas buvo geras treneris. Jis sugebėdavo žaidėjus nuteikti psichologiškai, žinodavo prie kurio žaidėjo reikia prieiti prieš rungtynes ir nuraminti ar padrąsinti. Manau, jam trūko tik trenerio patirties, vis dėlto jis žaidėjo karjerą baigė vos prieš keletą metų, manau, kad po kiekvieno sezono jis bus vis geresnis treneris bet kuriai komandai. Gediminas turi daugiau patirties trenerio darbe, taktiškai jis geriau žino kaip valdyti komandos žaidimą, tačiau man patinka abu šie treneriai, jie puikūs žmonės.

– Ar gali palyginti praėjusį su šiuo A lygos sezonu? Kokie pagrindiniai pakitimai įvyko šį sezoną?

– Šį sezoną, kiek girdėjau, visos ekipos yra sustiprėjusios. „Trakai“, „Atlantas“, „Žalgiris“, „Banga“, manau, bus lyderiaujančios lygos komandos. Praėjęs sezonas buvo sunkus, tačiau šis – bus įdomensis.

– Artimiausios „Šiaulių“ komandos varžybos bus su Marijampolės „Sūduva“ išvykoje, kaip ruošiatės šioms varžyboms ir kaip vertini komandos galimybes šiose varžybose?

– Keista buvo matyti tokį prastą „Sūduvos“ žaidimą pirmuose turuose, nes nemanau, kad jie iš tiesų tokie silpni, kaip parodė rezultatai. Tai tik sezono pradžia ir net neabejoju, kad marijampoliečiai sezoną baigs gan aukštoje pozicijoje. Tačiau mes važiuojame pasiimti pirmųjų trijų taškų ir aš galvoju, jog mes savo tikslą įvykdysime, nes kol kas „Sūduva“ stebuklų nedemonstruoja.

– Kas šį sezoną taps A lygos čempionu?

– Žinoma, kad „Šiauliai“ (šypsosi). „Žalgiris“ šį sezoną turi gerų žaidėjų, tačiau nedemonstruoja tokio žaidimo, kokio būtų galima tikėtis. Žaidžia žmonės, ne pavardės, todėl nebūčiau įsitikinęs, jog būtent „Žalgiris“ šiemet taps čempionais.

Interviu šaltinis: www.sportin.lt

(Visited 26 times, 1 visits today)