Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Fontanų įrengimas ir priežiūra

purkstuvaiFontanas – tai vienas puošniausių ir įspūdingiausių aplinkos puošybos elementų, magiškai traukiantys aplinkinių žvilgsnius. Tiesa, fontano įrengimas reikalauja daug laiko ir atitinkamų techninių žinių. Be to, norint džiaugtis įspūdingais vandens purslais, būtina skirti laiko įrenginio priežiūrai ir atnaujinimui.

Mechanizmas
Dirbtinio fontano mechanizmą sudaro trys svarbiausi elementai: purkštuvai, vandens siurblys ir vandens rezervuaras. Fontano įrengimas reikalauja specifinių žinių ir atitinkamos technikos, todėl šį darbą rekomenduojama patikėti profesionalams – ilgametę darbo patirtį turintys specialistai, įvertinę jūsų norus ir pageidavimus, įrengs pageidaujamo dydžio fontaną jūsų kieme ar namo teritorijoje.

Įrengimas
Jei nusprendėte įsirengti fontaną, visų pirma suraskite jam tinkamą vietą. Iš tiesų fontanas gali puošti tiek eksterjero, tiek interjero erdvę, tačiau įspūdingiausių rezultatų pasieksite įrengę fontaną tvenkinyje, baseine ar ežere. Išsirinkę vietą, turite nuspręsti, kokio dydžio ir kokios formos fontano norite. Modernūs purkštuvai atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius. Nepamirškite, kad kiekviena kompozicija gali turėti ne vieną, o kelias purslų variacijas, besiskiriančias aukščiu, srovės greičiu ir forma. Jei norite mėgautis įspūdingu reginiu, turėtumėte pagalvoti ir apie fontano puošybai skirtus šviesos elementus – ilgą laiką šviesos efektai buvo išgaunami naudojant įvairaus dydžio ir skirtingo galingumo žibintus, tačiau šiandien juos keičia modernios LED apšvietimo sistemos, kurios užtikrina platų spalvų ir atspalvių diapazoną, išskirtinę tekstūrą ir originalų dizainą.

Priežiūra
Nepamirškite, kad visų tipų fontanai reikalauja nuolatinės ir profesionalios priežiūros. Siekiant užtiktini tinkamą techninių įrenginių darbą, būtina atlikti reguliarią fontano profilaktiką. Būtina laikytis ir higienos reikalavimų – vanduo privalo būti filtruojamas ir dezinfekuojamas atitinkamomis priemonėmis.

http://www.kaercher.lt/lt/Produktai/Home__Garden/Laistymo_gama/Ipurkimo_pistoletaipurktukai.htm
Įvertinus įrenginio sudėtingumą, paprastai fontanai skirstomi į 4 grupes: statinius, dinaminius, muzikinius ir plaukiojančius.

Įprasčiausia ir populiariausia fontanų grupė vadinama statiniais arba tradiciniais fontanais, kurių sistemos purkštuvai atsakingi už pastovų vandens srautą. Šio tipo fontanai puošia miesto aikštes ir parkus. Paprastai statinės kompozicijos yra puošiamos skulptūromis ar kitais meniniais akcentais.

Dinaminių fontanų srovės aukščiai ir vandens formos nuolatos keičiasi. Itin dažnai purslai yra derinami su besikeičiančiomis spalvomis. Šių fontanų įrengimui yra naudojami specialūs vandens siurbliai, vandens lygio davikliai ir greitaeigiai vožtuvai. Be to, čia būtini ir modernūs įrenginio valdymo blokai, atsakingi už srovės pasikeitimus ir povandeninį apšvietimą.

Muzikiniai fontanai primena dinaminius įrenginius, tačiau čia vandens efektai yra derinami su atitinkama melodija, kas leidžia sukurti įspūdingo grožio muzikines ir vizualines kompozicijas. Šie fontanai gali būti derinami su bet kokio žanro muzika – įrenginio kontrolės sistema automatiškai reaguoja į garsą ir, įvertinusi ritmą, interpretuoja fontano sroves, t. y. keičia jų formą, slėgį ir aukštį.

Plaukiojantys fontanai paprastai įrengiami gilesniuose vandens telkiniuose. Jie pagyvina aplinką ir suteikia jai išskirtinio žavesio. Plaukiojantys fontanai gaminami iš specialaus neskęstančio plūduro, išsilaikančio vandens paviršiuje. Šio įrenginio srovių aukštis priklauso nuo naudojamų siurblių galingumo ir pasirinktų vandens purkštuvų kompozicijos. Siekiant dailesnio reginio, papildomai galima montuoti LED apšvietimo sistemas.

(Visited 151 times, 1 visits today)