Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vaikams – edukaciniai robotikos užsiėmimai Šiauliuose

robotai-siauliaiŠiuolaikiniai vaikai, teigiama, yra smalsesni ir imlesni įvairioms naujovėms. Būtent todėl Šiauliuose jau antrus metus į naujovėmis kvepiančius užsiėmimus visus vaikus kviečia Išmanioji mokykla. Ši mokykla – tai puiki galimybė visiems Šiaulių, Radviliškio ir Kuršėnų miestų bei rajonų vaikams susipažinti su naujomis technologijomis ir mokslu.

Vykdo projektus

VšĮ Išmanioji mokykla šiais metais vykdo projektą „American Autumn“, kurį finansuoja JAV Ambasada. Mokykla, vykdydama projektą, suteikia galimybę Kuršėnų, Radviliškio bei Šiaulių rajonų vaikams nemokamai mokytis robotikos bei sudalyvauti robotų varžybose. Robotika – mokslas apie robotų kūrimą ir išmaniąją techniką. Tai viena iš moderniausių ir kūrybiškiausių mokslo sričių, dominanti tiek mergaites, tiek berniukus. Mokymams skirta moderniausia Lego EV3 Mindstorms mokymo plapforma, naudojama pasaulio universitetuoe.

Dar spalio mėnesį startavusio projekto metu jau virš 30 vaikų susipažino ne tik su robotikos mokslu, bet ir kiekvieno susitikimo metu konstravo bei programavo skirtingus robotus numatytoms užduotims atlikti. Šiame projekte dar didesnis skaičius vaikų keturias savaites turės edukacinių robotikos užsiėmimų.

Projektą vainikuos varžybos

Robotikos užsiėmimai reikalauja įvairių mokslų žinių, ugdo darbo komandoje įgūdžius, lavina loginį mąstymą, kūrybinį konstravimą. Tai ne tik turiningas laiko praleidimo būdas, bet ir puiki proto mankšta.

Vaikai džiaugiasi, turėję galimybę įgyti praktinių gebėjimų, ir laukia projekto pabaigą vainikuosiančių finalinių robotų varžybų, kuriose dalyvaus ir užduotis bandys įveikti projekte dalyvavusių vaikų komandos iš Šiaulių raj. Aukštelkės, Radviliškio raj. Alksniupių ir Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinių mokyklų.

Siekia, kad taptų kūrėjais

Išmanioji mokykla, organizuodama technologinės krypties edukacinius užsiėmimus – robotiką, elektroniką, 3D meną, skaitmeninę fotografiją, sistemų (Linux) administravimą, programavimą – siekia, kad vaikai įdomiai ir prasmingai mokytųsi, taptų kūrėjais išmaniųjų technologijų pagalba, džiaugtųsi savo atradimais ir keistųsi savo žiniomis tiek su bendraamžiais, tiek su užsiėmimų vadovais, sistemingai planuotų savo karjerą.

Šiaulių.info

Nuotrauka iš http://aukstelke.siauliai.lm.lt/

 

(Visited 106 times, 1 visits today)