Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus atidarymas – viltis naujai pradžiai

siauliu-priimamasisBaigiantis rudeniui Respublikinėje Šiaulių ligoninėje švenčiamos įkurtuvės – baigtas trejus metus vykdytas projektas, kurio dėka pastatytas naujas dviejų aukštų su rūsiu Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus priestatas bei renovuotas senasis Priėmimo skyrius, netrukus pradėsiantis dirbti visu pajėgumu. 13 milijonų litų vertės projektas – didžiulis įvykis ne tik ligoninės bendruomenei, bet ir viso miesto bei šalies sveikatos politikai. Šventėje lankėsi ir su medikų bendruomene susitiko šalies Vyriausybės vadovas, Seimo nariai, Sveikatos apsaugos politikos strategai, apskrities ir miesto politikai, regiono gydymo įstaigų vadovai. „Juostos kirpimas yra simbolinis žingsnis, informuojantis apie naują pradžią, investicijas į geresnę kokybę. Sėkmingai įgyvendinus projektą, šis skyrius tampa vienu moderniausių šalyje“, – skyriaus atidarymo šventėje kalbėjo LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patikino, jog nuo šiol Respublikinės Šiaulių ligoninės priimamasis – toks pat kaip Vilniuje ir Kaune.

Projektas

Siekiant sumažinti gyventojų mirštamumą ir neįgalumą dėl traumų ir kitų išorinių priežasčių, Šiaulių apskrityje įgyvendintas projektas „VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės ligonių priėmimo bei skubiosios pagalbos infrastruktūros plėtra“, finansuojamas ES ir LR biudžeto lėšomis.

Projektas, pradėtas 2011 metais, tęsėsi iki šiol. Pastatytas naujas priestatas, atliktas kapitalinis senų patalpų remontas. Nuo šiol bus daug patogiau ir ligoniams, ir gydytojams.

Šis projektas, pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus, buvo būtinas, vykdant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo optimizavimo, paslaugų restruktūrizavimo programą, nes mažesnių apskrities miestelių ligoninėse nebeteikiamos kai kurios medicinos paslaugos, uždaryti chirurgijos skyriai. Padidėjo ligonių srautai į Respublikinę Šiaulių ligoninę, kur atvyksta pacientų iš visos apskrities.

Ligonių skaičius per parą išaugo dešimteriopai. Per dieną skyriuje apsilanko per 200 pacientų, o per metus skubi pagalba suteikiama per 50 tūkstančių pacientų. Medikams trūko darbui skirtų patalpų, pacientams – apžiūrų, diagnostikos kabinetų, laukiamųjų. Tai išspręsta, pastačius naują priestatą. Ligoninės centrinis pastatas statytas 1953 metais pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio sukurtą projektą, todėl, statant priestatą, architektams teko priimti sudėtingus techninius sprendimus, kad naujas pastatas nesugadintų senojo architektūros.

Naujovės

Moderniame Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje – daug naujovių. Pirmiausia – pacientai, atvežami greitosios medicinos pagalbos automobiliu, bus įvežami į dengtą Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus zoną. Sunkesnės būklės ligoniai skubiai pagalbai teikti pateks į bendrą erdvų laukiamąjį. Pasak ligoninės medicinos direktorės Vaivos Makštutienės, gulintys pacientai bus patalpinti į vieną iš aštuonių širmomis atskirtų lovų, kurios aprūpintos monitoriais, rodančiais gyvybines funkcijas: kraujospūdį, širdies veiklą. Gydytojai patys eis pas ligonius, gulinčius lovose, tad laukti eilės sunkios būklės pacientams nereikės. Prireikus stacionaro pagalbos, pacientai bus vežami į ligoninės skyrius specialiai įrengta galerija, tuneliu sujungta su ligoninės korpusais.

Lengvesnės būklės pacientai, lėtinėmis ligomis sergantieji, lauks atnaujintose laukiamuosiuose prie gydytojų kabinetų.

Atnaujintas Ortopedijos-traumatologijos centras, kurio dėka gerės traumatologijos pagalba, daugės traumatologų, kuriems vadovauja ortopedas-traumatologas Robertas Mikalauskas.

Naujajame Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje modernizuota ir medicinos įranga, kuriai skirta 3,9 mln. Lt. Daug modernios, šiuolaikiškos įrangos ir naujojo priestato antrajame aukšte, kur įsikūrė Radiologijos-endoskopijų skyrius, vadovaujamas gydytojos Jūratės Jackevičienės, bei Klinikinės fiziologijos skyrius, vadovaujamas Jolantos Gedvilienės. Dar montuojama nauja įranga: rentgeno aparatas, elektrokardiografai, ultragarsinės diagnostikos aparatai ir daugelis kitos medicinos įrangos, skyriuose po vienu stogu sutalpinusiame naujajame pastate. Dar medikai mokosi dirbti naująja medicinos įranga. Gruodžio 9-ąją dieną skyrius jau dirbs visu pajėgumu.

Šventė

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje į šventę susirinkusius medikus ir garbingus svečius pasveikino Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos fortepiono mokytoja, renginių vedėja Raimonda Sližienė, dainomis ir muzikos kūriniais ją skaidrino ir šildė menų gimnazijos auklėtiniai bei solistė, Didždvario gimnazijos moksleivė Ugnė Bulavaitė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius, sveikindamas garbingus ligoninės svečius ir kolektyvą su dar vienomis įkurtuvėmis teigė, jog nuo to, kaip dirba ligoninės priimamasis, kaip jis atrodo, priklauso visos ligoninės darbo sėkmė: paslaugų kokybė, pacientams teikiama pagalba. O ligoninės pacientas, patekęs į Priėmimo skyrių, susidaro nuomonę apie visos ligoninės darbą, todėl labai svarbu, kad čia jis sulauktų visos reikiamos pagalbos.

Laikas bėga greitai. „Atrodo, tik vakar buvo užkasta fundacinė kapsulė su statybininkų pavardėmis ir palinkėjimais ateities kartoms, o šiandien jau švenčiame įkurtuves. Už visa tai nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie projektavo, atidžiai įsižiūrėję į iškilaus architekto V. Žemkalnio–Landzbergio projektuotą ligoninės pastatą, širdingai dėkoju tiems, kurie pastatė taip, kaip ir buvo sumanyta, nubraižyta“, – dėkojo direktorius visiems, kurie prisidėjo, įgyvendinant šį projektą.

„Nebūtų viso to šiandien, poreikio reorganizuoti ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių nebūtų supratęs anuometinis sveikatos apsaugos ministras, Seimo kontrolierius Raimondas Šukys“, – teigė gydymo įstaigos vadovas ir dėkojo visiems, kurių dėka priimamasis gali lygiuotis į geriausiuosius šalyje.

LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, jog valstybė privalo suteikti kuo geresnes darbo sąlygas tiems, kurie rūpinasi kenčiančiais skausmą ir suteikia viltį pasveikti. „Aš manau, kad visos investicijos, skirtos Respublikinei Šiaulių ligoninei, pasiteisina“, – patikino premjeras ir priminė naująją tvarką sveikatos apsaugoje, kai pacientai, ištikti miokardo infarkto ar insulto, ir turi būti gydomi ten, kur yra pati moderniausia technika.

„Tokia ligoninė šiandien yra Šiauliuose, kurioje duris atvėrė aukščiausio lygio Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius“, – teigia A. Butkevičius ir pasidžiaugė ir tuo, kad Respublikinė Šiaulių ligoninė ne tik atnaujinama, bet ir atsijaunina – per praėjusius metus čia atvyko dirbti 12 jaunų specialistų. Be to ligoninėje praktikos žinių semiasi apie 20 rezidentų iš Vilniaus universiteto medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, kurie taip pat rūpinasi ligoniais ir dirba modernia įranga.

Ligoninės personalui A. Butkevičius linkėjo kantrybės, profesionalumo, sėkmės, naujovių, tikėjimo savimi ir ateitimi: „Tegu iš čia išeina sveiki ir stiprūs žmonės, sveiki ne tik kūnu, bet ir siela. Tegu Jus saugo ir šildo pacientų dėkingumas ir geras žodis“.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pirmą kartą lankėsi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Ministrė apsilankė Konsultacijų poliklinikoje, kurioje sąlygos dirbti išties nelengvos dėl morališkai pasenusių patalpų. Ministrė bendravo su ligoninės pacientais ir pastebėjo, jog čia pasitikima medikais. „Šiauliai – mano tėviškė, tėčio gyvenamoji vieta, todėl man svarbu, kaip čia gyvena ir dirba žmonės“, – kalbėjo ministrė.

Pasak R. Šalaševičiūtės, medikų įvaizdis gerės, kai jie dirbs tokiose sąlygose, kaip naujasis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius. Norima, kad visose didžiosiose ligoninėse būtų tokie skyriai. O esantis Šiauliuose, anot ministrės, niekuo nenusileis Vilniaus ir Kauno klinikų priimamiesiems.

„Aš labai džiaugiuosi, kad tokie ligonių priėmimo skyriai atsiranda, nes jie labai reikalingi žmonėms“, – teigė ministrė ir linkėjo kantrybės gydytojams, nes dirbti tenka vis dažniau su vyresnio amžiaus žmonėmis, kuriems reikia ypatingo dėmesio ir priežiūros.

LR Seimo nariai Valerijus Simulik, Arvydas Mockus, Edvardas Žakaris, Rima Baškienė –

ištikimiausi ne tik Šiaulių krašto žmonių, bet ir Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenės draugai, puikiai žinantys gydymo įstaigos problemas ir besistengiantys suprasti ir ištiesti pagalbos ranką, kai įgyvendinami nauji sumanymai. Ligoninės priėmimo skyrius, pasak kalbėjusios ir ligoninės kolektyvą sveikinusios Seimo narės Rimos Baškienės, tai ligoninės veidrodis, kuriame atsispindi gydymo įstaigos gyvenimas. „Žengtas viltingas žingsnis, kad atėjusiam pagalbos nepristigtų pasitikėjimo medikais“, – teigė Seimo narė.

LR Seimo narė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Alma Monkauskaitė priminė, jog tam, kad įvyktų tokia graži šventė, reikėjo nuveikti labai daug darbų: nuo minčių, iki projektų, statybos darbų, medicinos įrangos. „Medicina – sudėtinga sritis. Jei prieš šimtą metų medikai ligas diagnozuodavo tik apžiūros būdu, dabar yra kur kas platesnės galimybės. Tegul tik neįsižeidžia kitų sričių medikai, bet, mano nuomone, urgentinė medicina – viena svarbiausių sričių. Sprendimus čia reikia priimti tą pačią minutę, nėra kada su kolegomis konsultuotis, tyrimų reikia skubiai. Bet čia išgelbėjama ir daugiausiai gyvybių, todėl priėmimo skyrius turi būti aprūpintas moderniausia įranga“, – kalbėjo skyriaus atidarymo šventėje sveikatos politikos strategė ir pastebėjo, jog tai, ką mato Šiaulių ligoninėje, išties džiugina, nes skyrius niekuo nenusileidžia Vilniui ar Kaunui. O ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius, anot pranešėjos, turi puikią taktiką: avansu dėkoja už dar nė nepradėtus projektus, kad Seimo nariai, vyriausybės ir ministerijų atstovai, neturėtume galimybių jų nepatvirtinti. „Manau, neatsiras prieštaraujančių pasakymui, kad Šiaulių ligoninė – puikus regioninės gydymo įstaigos pavyzdys“, – sako A. Monkauskaitė, tarp švenčių nuotaikos, tarp gėlių žiedų ir dovanų linkėjusi nepamiršti tų, kurie dirba labai sunkų darbą.

Ligoninės kolektyvą pasveikino ir laikinai einantis Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pareiga Gintaras Kacevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas, kiti garbingi svečiai.

Įvertinimai

Daugelio pastangos, įgyvendinant projektą „VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės ligonių priėmimo bei skubiosios pagalbos infrastruktūros plėtra“, finansuojamą ES ir LR biudžeto lėšomis, neįkainojamos.

Modernizuoto Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus atidarymo metu įteiktos padėkos labiausiai nusipelniusiems žmonėms. Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos – UAB „Garantas“ vadovui Linui Morkevičiui ir bendrovės savininkui Petrui Vasiliauskui, LR Seimo kontrolieriui Raimondui Šukiui, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjai Daivai Jautakienei, vyresniajai slaugos administratorei Irenai Nainienei, bendrosios praktikos slaugytojai Laimai Klimaitienei, ūkio reikalų tvarkytojai Janinai Taujanskienei.

LR SAM ministrės Rimantės Šalaševičiūtės padėkos įteiktos Infrastruktūros padalinio vadovui Vygentui Jociui bei projektų vadovui Edmundui Petrauskui.

Visam ligoninės kolektyvui ir Respublikinės Šiaulių ligoninės generaliniam direktoriui Petrui Simavičiui įteiktas Šiaulių miesto mero Justino Sartausko padėkos raštas.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja gydytoja Daiva Jautakienė dėkojo visiems, kurių parama, pritarimas, supratimas ir pastangos leido imtis didelių ir svarbių darbų: LR Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui, Sveikatos apsaugos ministrei R. Šalaševičiūtei, LR Seimo kontrolieriui R. Šukiui, Šiaulių krašto parlamentinės grupės nariams:V. Simulik, E. Žakariui, A. Mockui, R. Baškienei, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narei A. Monkauskaitei.

Už pastangas projektuojant, renovuojant, statant padėkota UAB „Garantas“ vadovui Petrui Vasiliauskui; UAB „Garantas“ vadovui Linui Morkevičiui, UAB „Colis“ direktoriui Algirdui Pikeliui, subrangovui UAB „Simatika“ direktoriui Alvydui Aleknai, projektuotojams UAB „Vakarinis fasadas“ projektų vadovui, architektui Dariui Jakubauskui bei UAB „Medstatyba“ projektų vadovui, architektui Andriui Stukui.

Už švelnių, pastelinių spalvų meno kūrinių ekspoziciją skyriaus vedėja dėkojo Šiaulių „Rotary“ klubo prezidentui, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriui Raimundui Balzai bei ligoninės darbuotojams, kurių rūpesčiu ligoninė gali didžiuotis moderniausiu šalyje Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriumi.

Skyriaus ir ligoninės vadovai dėkojo ir Šiaulių vyskupui Jo ekscelencijai Eugenijui Bartuliui, pašventinusiam naująjį Priėmimo skyrių. „Medikams, dirbantiems skubios pagalbos skyriuje, tenka labai sudėtinga užduotis. Jie kasdien kovoja už patį brangiausią turtą – gyvybes“, – sakė Šiaulių vyskupas E. Bartulis, šventindamas naujas patalpas.

Planai

Ligoninės vadovas Petras Simavičius įsitikinęs, jog nuo to, kaip dirba ir atrodo priimamasis, priklauso ir visos gydymo įstaigos darbas bei paslaugų kokybė. O ir pacientas apie gydymo įstaigosdarbą įspūdį susidaro iš priimamojo skyriaus. Todėl itin svarbu, kad čia jis sulauktų savalaikės pagalbos. Nuo dabar viskas keičiasi. Pavyko įgyvendinti ne vienerius metus puoselėtą idėją, kad ne pacientas vaikščiotų pas gydytoją, o gydytojas pas pacientą.

Tačiau šiuo projektu, anot vadovo, idėjos nesibaigia.

„Tikiuosi, kad po kelerių metų visus galėsiu pakviesti į naujos Konsultacijų poliklinikos atidarymą“ – užsiminė generalinis direktorius ir ne tik papasakojo apie apgailėtiną poliklinikos pastato būklę, bet ir parodė vaizdus, kuriuose užfiksuota šiandienos realybė, kai gydytojai dirba kabinetuose, kuriuose veisiasi pelėsis, drėgmė, trupa sienos, plyšta grindų danga.

„Mūsų Konsultacijų poliklinika – populiari, tačiau gyvena labai sudėtingomis sąlygomis, išsimėčiusi šešiuose padaliniuose, o teikiamų konsultacijų skaičius nuolat auga. Vien per praėjusiusmetus konsultacijų skaičius išaugo dvidešimt šešiais procentais. Norėdami gerinti ambulatorinių paslaugų kokybę planuojame statyti naują Konsultacijų polikliniką,“- teigė vadovas ir pristatė jau parengtą projektą, kuriam įgyvendinti būtinos lėšos ir, žinoma, šalies vadovų pritarimas.

Konsultacijų poliklinikoje apsilankiusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pritarė keliamoms problemoms. Laikinai einantis Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pareigas

Gintaras Kacevičius, vertindamas šiuos planus, sakė, jog pastarųjų metų ligoninės veikloje mato didelę pažangą. Jis sakė, kad „Įkūrus Kardiologijos centrą šioje srityje matyti didelis proveržis. Populiarėja dienos chirurgija, ženkliai sumažėjo stacionarių paslaugų. Tai rodo, kad ligoninė dirba efektyviai, o paslaugų spektras plečiasi ir atitinka jų poreikį. Vadinasi, ligoninės administracija puikiai supranta, kur ir ko jiems trūksta“.

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

(Visited 93 times, 1 visits today)