Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Dalis Šiaulių rajono savivaldybės gyventojų žemės mokestį turi mokėti pagal antrąją žemės mokesčio deklaraciją

mano-vmiŠiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad daliai Šiaulių rajono žemės savininkų pakartotinai pateiktos deklaracijos su perskaičiuotu žemės mokesčiu už 2015 m. Šiaulių rajono savivaldybė, teikdama mokesčių administratoriui papildomus duomenis apie 2015 m. taikytinus žemės mokesčio tarifus, suklydo ir laiku neįvertino mokesčių administratoriaus pastabų apie pastebėtus neatitikimus. Todėl skaičiuojant žemės mokestį Šiaulių rajono savivaldybės žemės sklypams, kurių naudojimo būdas pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis yra: vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos bei daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos, buvo pritaikytas per didelis arba per mažas žemės mokesčio tarifas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – VMI) iš naujo apskaičiavo žemės mokestį ir iš naujo pateikė žemės mokesčio deklaracijas. Jos žemės savininkus pasieks klasikiniu paštu, o elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) vartotojams atnaujinti 2015 metų žemės mokesčio deklaracijos duomenys pateikti elektroninio deklaravimo sistemoje. Atkreipiame dėmesį, kad iki lapkričio 16 dienos žemės mokestį reikia mokėti pagal antrąją, vėlesnės datos, deklaraciją.

2843-jų sklypų Šiaulių rajone savininkai gaus žemės mokesčio deklaracijas su mažesne mokesčio suma, o 914-os sklypų savininkai – su didesniu apskaičiuotu žemės mokesčiu. Mokėtojai, kurie jau sumokėjo žemės mokestį pagal pirmąją deklaraciją ir turi susidariusią permoką, ją galės panaudoti kitų mokesčių užskaitai arba per Mano VMI, tiesiogiai Mokesčių inspekcijoje parašę prašymus galės susigrąžinti. Gyventojai, sumokėję mažiau nei nurodyta antrojoje žemės mokesčio deklaracijoje, nepriemoką, t. y. skirtumą, turi taip pat sumokėti iki lapkričio 16-osios į VMI atsiskaitomąją sąskaitą pasirinktame banke (jie nurodyti žemės mokesčio deklaracijoje). Informacija besikreipiantiems mokesčių mokėtojams teikiama deklaracijoje nurodytais kontaktais bei Šiaulių AVMI Šiaulių gyventojų skyriuje.

„Šiaulių rajono savivaldybė kreipėsi į VMI prašydama perskaičiuoti žemės mokestį daliai gyventojų ir atsiprašė už įveltą klaidą. Skubos tvarka perskaičiuotas žemės mokestis ir dar kartą gyventojams pateiktos patikslintos žemės mokesčio deklaracijos”, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktoriaus pavaduotoja Loreta Milašauskaitė, pabrėždama būtinybę mokesčių administratoriui teikti korektiškus, patikrintus duomenis ir tai atlikti laiku. Priešingu atveju neišvengiamos situacijos kaip ši. Jos, beje, galėjo ir nebūti, jei savivaldybėje laiku būtų įsigilinta į mokesčių specialistų pastabas apie pastebėtus neatitikimus.

Šiaulių AVMI primena, jog pagal Žemės mokesčio įstatyme numatytas pereinamojo laikotarpio nuostatas žemės mokestis ir taip didėja 20 procentų. Žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki šių metų lapkričio 16 d., tą padaryti galima neišeinant iš namų naudojantis VMI e. paslaugomis. Žemės mokestį galima sumokėti bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaitą atidaryta daugelyje šalies bankų), pašto skyriuose ar „Perlo” terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose.

Mokesčių mokėtojas informaciją apie mokėtiną žemės mokestį gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima rasti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

Elona Limantienė
Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

(Visited 296 times, 1 visits today)