Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Apie saugią kaimynystę reikia ne svajoti, o ją kurti

1Joniškio seniūnijos iniciatyva pradėti rengti seniūnaitijų gyventojų, namų komendantų, senjorų ir jaunimo organizacijų narių susitikimai su rajono savivaldybės, Šiaulių apskrities policijos Joniškio rajono komisariato policijos komisariato, pernai įkurtos rajono savivaldybės Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos atstovais. Pirmieji į tokį susitikimą buvo pakviesti Parko seniūnaitijos, apimančios teritoriją nuo Žagarės iki Vilniaus gatvių, taip pat Žemaičių kvartalą, gyventojai.

              „Iš pradžių labai bijojau, kad į šį susitikimą ateis tik keli žmonės. Tačiau džiaugiuosi, kad atėjo ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės. Todėl bendrai turime nuspręsti, ką daryti, kad Joniškyje visiems būtų ne tik jaukiau, bet ir saugiau gyventi. Norėčiau, kad ta saugi kaimynystė būtų platesnė, kad daugiau iniciatyvos rodytų patys žmonės. Kartais negirdime tų, kurie tyli. O nusikaltėliai dažniausiai ta silpnąja grandimi ir pasinaudoja“, – konstruktyviai diskusijai susirinkusiuosius kvietė Joniškio seniūnė J. Augustinaitienė, jiems pristatydama naująjį Parko seniūnaitijos seniūnaitį Edmundą Bernotą.

                Aktyviai visus diskutuoti kvietė ir Edmundas Bernotas. Namų gyventojų saugumui užtikrinti, renovuojant namus, daugiabučiuose jis siūlė įrengti telefonspynes. Tačiau susirinkime dalyvavęs rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Rudnickas paaiškino, jog iš ES lėšų galima tik pasikeisti tik langus ir duris. Tačiau jis paviešino gerą žinią, jog iki vasaros rekonstruotoje Žemaičių gatvėje tikrai turėtų atsirasti vaizdo kameros, o kitąmet nauji šviestuvai turėtų būti įrengti ir Miesto aikštėje.    

                  Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos pirmininkė R. Misiūnienė priminė, jog apie nusikalstamumo stabdymą būtina visiems galvoti kartu su policija. Jos teigimu, komisijai šįmet yra skirta 29 tūkstančiai litų. Iš jų 21 tūkstantis litų teks policijai, o už aštuonis tūkstančius litų ketinama pagaminti žemėlapių, įvairių prevencinių lankstinukų ir kitų vaizdinių priemonių. „Kadangi Joniškio seniūnija turi keturias seniūnaitijas ir keturias kaimų bendruomenes, mes norime sulaukti visų jų pagalbos. Tam, kad gyventume saugiau ir kiemuose, ir laisvalaikiu“, – viliasi būti išgirsta komisijos pirmininkė.   

                Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas  R. Žukas joniškiečius kvietė drąsiau burtis į didesnes ar mažesnes saugios kaimynystės grupes, akyliau stebėti savo gyvenamąją aplinką, netoleruoti įvairių pažeidimų, apie juos informuoti policiją. „Jei kaimynai vieni kitų nepažįsta, tai jau blogai. Būtų gerai, kad patys žmonės rodytų iniciatyvą, turėtų vieni kitų, seniūnaičio telefonus. Galima tapti ir policijos rėmėjais, nes jų funkcijos yra nemažos – galima kartu patruliuoti ir su policijos pareigūnais. Šiuo metu rajone turime 32 policijos rėmėjus, iš jų 10 yra šauliai“, – informavo R. Žukas.Jis pasidžiaugė, kad prevencijos poskyrio tyrėja Ernesta Kurtkutė Joniškyje, 1-ajame Mato Slančiausko gatvės name, saugios kaimynystės grupę jau yra įkūrusi. Greitai prie šio namo atsirasiantis specialus informacinis stendas, jo nuomone, turėtų apie tai įspėti ir vagis. „Tokios grupės įkūrimas skatina didesnį žmonių bendravimą. Kuo galėsime, tuo visiems padėsime. Juo labiau, kad norint tapti saugios kaimynystės grupės nariais, nereikia mokėti jokių nei mėnesio, nei metinių mokesčių. Kas tuo susidomėjote, galime nuo rytojaus jau ir pradėti“, – ir kitus joniškiečiu drąsino nebūti abejingais miesto problemoms Ernesta Kurtkutė.

B.Čižienės nuotr.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Šiaulių.info

123456