Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atidaroma Šiaulių rajono mokytojų kūrybinių darbų paroda

parodos plakatas2013 m. sausio 7–31 d. Šiaurės Lietuvos kolegijos galerijoje rengiama Šiaulių r. dailės ir technologijų mokytojų kūrybinių darbų paroda „Pasaulis žiogo akimis“. Parodos atidarymas sausio 7 d. 16.00 val.

Požiūris, kad grožis ir mokslinė tiesa yra glaudžiai susiję, siekia senovės Graikijos laikus. Vienas iš labiausiai šį požiūrį skatinusių mokslininkų – Pitagoras. Jo požiūriui į gamtą įtaką darė grožio ir harmonijos samprata. Jis mokė (be kitų dalykų), kad kiekviena iš septynių tuo metu žinomų planetų skleidžia ypatingą muzikinį toną, kurio aukštis priklauso nuo atstumo iki Žemės. Jis tikėjo, jog planetų judėjimas skleidžia žmonėms negirdimą „sferų muziką“. Viduramžiais buvo manoma, kad ši muzika – tai gražiausias garsų derinys visatoje ir tobuliausios tvarkos ženklas.

„Nėra jokios a priori priežasties, dėl ko gražios lygtys galėtų padėti suprasti gamtą… Tikiu, kad racionalus kosmoso grožis iš tiesų atspindi Protą, kuris jį palaiko buvime,“ – tvirtino Džonas Polkinghornas, matematinės fizikos profesorius.

Anot Leonardo da Vinči, mūsų valdovė yra gamta – visų mokytojų mokytoja, išmintis randasi iš jausmų, pažinimas prasideda nuo pojūčių.

Pritardami gerbiamų autoritetų nuomonei trečiosios kūrybinių darbų parodos autoriai kviečia pažvelgti į pasaulį žiogo akimis, t. y. pažvelgti į mus supančią florą ir fauną kitu kampu, pasigrožėti augalų, gyvių formomis, patyrinėti jų charakterius, spalvinius derinius, pamąstyti apie didžią būties paslaptį, metų laikų kaitos diktuojamas  nuotaikas, protingą visa ko tarpusavio sąveiką.

Kaip žinia, pažinimą, grožį ir paprastumą sieja vientisas ryšys, kurį parodos menininkai stengėsi išlieti elegantiškomis linijomis ir raiškiomis spalvomis drobės gabalėlyje, popieriaus lape, fotografijoje. Tikimės, kad šioje kūryboje atrasite mėgstamą spalvą, paros atkarpą, širdžiai mielą potyrį…

 Šiaulių r. mokyklų dailės ir technologijų mokytojai  
Jūratė Šlitė, Jūratė Šlitė,  Ingrida Špūraitė-Grinkienė, Romualda Katauskaitė,
Dalia Jokubauskienė, Indira Zebčiukienė, Žyginta Ivanavičienė, Laima Perminienė,
Jurgita Kragienė, Vilma Šimkuvienė, Alma Stugienė, Gražina Navickaitė,
Vitalija  Baranauskienė, Albina Gudaitienė, Inga Žiukienė, Gintautas Tumulis

Organizatorių informacija

Šiaulių.info

123456