Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Būk tikras dėl savęs

sp.konfermLytiškai plintančiomis ligomis (LPL) Lietuvoje serga dešimteriopai daugiau žmonių nei oficialiai registruota, tačiau daugelis ligonių apie savo bėdą net neįtaria. Į šią problemą gyventojų dėmesį sieks atkreipti akcija „ Būk tikras dėl savęs!“, kuri vyks Šiauliuose rugsėjo ir spalio mėnesiais. Projektą iš dalies finansuoja šiaulių miesto savivaldybė.
Spaudos konferencijoje akciją pristatė medicininių tyrimų laboratorijos vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas, miesto mero pavaduotoja Daiva Matonienė, gydytoja ginekologė Asta Damkuvienė, Šiaulių universiteto studentų atstovė Gabrienė Gendvilaitė. Spaudos konferencija vyko “Gaidžio” aikštėje – ten, kur jaunimas skiria pasimatymus.
Anot pranešėjų, daug nerimo specialistams kelia tvirtinimas, kad net kas antras suaugęs žmogus iki 25 metų sirgo ar serga LPL. Šiandien žinoma apie 25 lytiniu keliu perduodamus sukėlėjus. Dažniausiai užsikrečiama gonorėja, chlamidijomis, sifiliu. Kol kas nepagydoma LPL – žmogaus imunodeficito virusas arba ŽIV.
„Pavojingiausia, kai infekcija užsikrėtęs žmogus serga „partizanine“ ligos forma – nejaučia jokių požymių ir nesikreipia į gydytoją. Pastebėta, kad net devynios iš dešimties gonorėja užsikrėtusių moterų serga praktiškai be simptomų. Daugybė žmonių yra užsikrėtę chlamidioze, bet dar apie tai nežino. Minėtoms ligoms atskleisti pakanka tik šlapimo tyrimo. Pirmiesiems akcijos dalyviams tyrimus atliksime nemokamai. Be to, pacientams garantuojamas anonimiškumas “, – sakė akciją inicijavusios medicininių tyrimų laboratorijos vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.
Lietuvoje kasmet nustatoma apie 6 tūkstančius LPL atvejų, tačiau gydytoja Asta Damkuvienė spaudos konferencijoje tikino, kad realūs skaičiai pagal palyginamuosius statistinius skaičiavimus turėtų būti dešimteriopai didesni.
“Labai dėkoju medikams inicijavusiems akciją. Manau, kad ji labai reikalinga ir ypač jauniems žmonėms sudarys galimybes pasirūpinti sveikata”, – kalbėjo mero pavaduotoja Daiva Matonienė.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių.info

123456