Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiaulių meras kvietė vaikus skaityti

Vaikams dalijami Knygu medziaiVakar vakare Šiaulių vaikų žaidimų parke „Beržynėlis“ susirinkusiems vaikams miesto meras Justinas Sartauskas skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausios vaikiškos knygos. Ištrauka iš lietuvių liaudies pasakos pažymėtas trečiasis „Alma littera“ inicijuoto projekto „Augu skaitydamas“ renginys, kurio metu didžiųjų miestų merai ragina vaikus skaityti. Liepos mėnesį didelio susidomėjimo jau sulaukė merų skaitymai Klaipėdoje ir Kaune, o šiandien renginys vyks ir Panevėžyje. Rugpjūtį vaikams taip pat skaitys sostinės meras.

„Esu tikras, kad skaitymas vaikystėje prisideda prie brandžios asmenybės vystymosi. Kiekvienas vaikas, augantis su knyga, turi lakesnę vaizduotę, platesnį akiratį, jam geriau sekasi mokykloje, todėl užaugęs toks vaikas turi daugiau galimybių užsitikrinti geresnę ateitį. Vaikystėje pats mėgau skaityti, tad tikiu, kad visos perskaitytos knygos prisidėjo prie to, ką sugebėjau pasiekti per visą savo gyvenimą“, – teigė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Renginį organizavusios leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė pasakojo, kad didžiųjų miestų merai noriai sutinka su vaikais pasidalinti skaitymo džiaugsmu, o vaikai su tėveliais mielai lankosi tokiuose prasminguose renginiuose.

„Šia iniciatyva siekiame parodyti, kad gyvenime užsibrėžtų tikslų pasiekę ir rimti suaugusieji taip pat kažkada buvo vaikais, kurie augo ir tobulėjo skaitydami. RenginioŠiauliuose metu vaikai ne tik  klausėsi svarbiausio žmogaus mieste – mero – jiems skaitomos istorijos, bet ir pajuto, koks įdomus yra knygų pasaulis. Skaitymas neapsiriboja knygos puslapiais, jis leidžia susitikti ir bendrauti su įvairiais žmonėmis, dalintis nuomonėmis, suteikia žinių, padeda lavintis“, – apie renginio idėją pasakojo D. Viliūnienė.

Renginio metu susirinkusiuosius linksminusi aktorių trupė „Teatriukas“ vaikams išdalijo apie 100 Knygų medžių. Tai – specialūs projekto „Augu skaitydamas“ plakatai, ant kurių vaikai skatinami klijuoti lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Iki šiol visoje Lietuvoje vaikams jau išdalinta apie 30 tūkst. Knygų medžių. Rudenį bus renkami ir apdovanoti didžiausius Knygų medžius užauginę, t. y. daugiausiai knygų perskaitę vaikai.

Anot leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės, gegužės mėnesį startavęs projektas „Augu skaitydamas“ sulaukia vis daugiau verslo bendrovių, visuomeninių organizacijų ir gyventojų susidomėjimo bei pageidavimų prisijungti įgyvendinant šią iniciatyvą.

Iki šiol norą prisijungti prie projekto pareiškė ir jame jau dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ taip pat prisijungė prie visuomeninių iniciatyvų „Parkuok kitaip“ bei „Drąsinkime ateitį“, kurių metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.

Įgyvendinant projektą „Augu skaitydamas“ jau buvo siekiama Didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo, vyko Vaikų knygų mėnuo, kurio metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų didžiųjų miestų „Pegaso“ knygynuose. Liepos ir rugpjūčio mėnesį didžiųjų miestų vaikų ligoninėse vaikiškas knygas taip pat skaito žymūs žmonės ir leidyklos „Alma littera“ darbuotojai. „Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius, paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti jiems geresnę ateitį.

 

Apie įmonių grupę „Alma littera“

Didžiausią Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupę „Alma littera“ valdantis UAB „AL holdingas“ vienija 7 bendroves, veikiančias Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Visoje įmonių grupėje dirba daugiau kaip 470 darbuotojų. Įmonių grupės pardavimo pajamos 2011 m. sudarė 110 mln. Lt.

 

Šiaulių.info

Vaikams dalijami Knygu medziai

Vaikams dalijami Knygu medziai

Leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė vaikams pasakoja apie „Knygų medžius“

Vaikams dalijami Knygu medziai

Šiaulių meras bendravo su vaikais

Vaikams dalijami Knygu medziai

Susirinkusius vaikus linksmino „Teatriukas“

Vaikams dalijami Knygu medziai

Vaikams dalijami „Knygų medžiai“

(Visited 39 times, 1 visits today)
123456