Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko vieša paskaita apie medijų meną

Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje vyko vieša Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros lektoriaus Remigijaus Venckaus paskaita apie medijų meną ir vaizdo poeziją. Paskaitą pristatė UNESCO Šiaulių klubas.
Lektorius glaustai pristatė vaizdo poezijos sampratą, šio meno kūrybinę pradžią Šiauliuose ir Lietuvoje, kurią prieš dešimt metų vykdė jau iširusi Audiovizualinės poezijos grupė „Sintezija“. Jos veikloje taip pat dalyvavo ir paskaitos lektorius, kuris, kaip pats prisipažino, yra glaudžiai susijęs su audiovizualine poezija, yra dažnas medijų festivalio dalyvis.
Lektorius kalbėjo apie poeziją ir jos naują raišką medijų menuose. Daug dėmesio buvo skirta metaforai, kuri, pasak R. Venckaus, yra bene pati svarbiausia poezijos dalis. Be geros ir puikiai išsakytos metaforos poezija netenka savo poetiškumo ir įtaigos. Todėl ir audiovizualinės poezijos menininkai stengiasi paversti eilėraščio metaforas vaizdų kalba, kad žiūrovas matytų vieno, o įsivaizduotų kito.
Lektorius trumpai papasakojo apie filmus, kurių po paskaitos parodė daugiau nei dešimt. Įvairiausios trukmės videofilmuose, kuriuos R. Venckus įvardija kaip videopoeziją, buvo rodomos studentų sukurtos eilėraščių vizualizacijos, parodytas netgi analogų Lietuvoje neturintis šokio poezijos filmas pagal Alfonso Andriuškevičiaus eilėraštį, audiovizualinių grupių „Sintezija“ ir „Avaspo“ darbai.
R. Venckus džiaugėsi, kad jeigu anksčiau videopoezijos bandymai buvo priversti glūdėti giliame požemyje, tai dabar jo ir studentų darbai, sumanymai laiminami dekano.
Baigdamas paskaitą visiems susirinkusiems lektorius palinkėjo skaityti Ginsbergą (poetas Allen Ginsberg buvo vienas svarbiausių amerikos bitnikų judėjimo rašytojų, kartu su W. S. Burroughs ir J. Kerouac).

Ryšių su visuomene inf.
Eglės Markevičiūtės nuotr.