Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiauliuose vyks tradicinės „žmonų“ nešimo varžybos

Šių metų rugsėjo 20 dieną 18 valandą Šiaulių mieste jau septintąjį kartą startuos pramoginio sporto „Žmonų nešimo“ varžybos, kurių trasa siekia net 314 metrų aplink Šiaulių areną. Šiemet varžybų dalyvių lauks įspūdingi apdovanojimai. Prizinis fondas siekia net 1000 litų. Pirmos 25 prisiregistravusios poros gaus pakvietimus į Andriaus Mamontovo ir grupės FOJĖ jubiliejinį koncertą, kuris vyks spalio 19 dieną Šiaulių arenoje. Nugalėtojų taip pat laukia vertingi rėmėjų prizai.

Šios varžybos jau tampa tradicija. Nors daugelis bando pasisavinti šių varžybų Lietuvoje krikštatėvių vardą, jos pirmąkart surengtos buvo būtent Šiauliuose.

Idėja pirmąkart šalyje surengti tokias varžybas kilo šiauliečiui orientacininkui Svajūnui Ambrazui. Šalies orientavimosi sporto čempionas su žmona Aine tapo pirmųjų varžybų nugalėtojais, distanciją įveikę per 1,14 minutės. Šis rekordas pagerintas jau ne kartą, o dalyviai kasmet pasiekia vis geresnius rezultatus. Praėjusių metų geriausią rezultatą (1,07 min.) pasiekė jau ne kartą nugalėję Gediminas Kučinskas ir Samanta Chrapan. Tad ir šiemet tikimės, kad rezultatas vėl bus pagerintas.

„Žmonų nešimas“ gimė kaip linksma pramoga Suomijoje. Tokios varžybos pirmą kartą buvo surengtos Sonkajarvi miestelyje. Ten nuo 1992 metų vyksta kasmetinis pasaulio žmonų nešimo čempionatas. Geriausi šių varžybų pasiekimai fiksuojami Gineso rekordų knygoje.

Kaip ir visos sporto šakos, žmonų nešimas turi oficialias taisykles: nešama moteris turi būti ne jaunesnė nei 17 metų, o sverti – ne mažiau nei 49 kilogramus. Dalyvauti varžybose gali įvairaus amžiaus poros, nešama moteris gali būti nešiko žmona, draugė ar kaimynė. Svarbiausia varžybų taisyklė – gera nuotaika!

Varžybose galima naudoti kelis partnerių nešimo būdus: ant nugaros, ugniagesių būdą (per petį) ir estiškąjį būdą (moteris kaba žemyn galva, kojas permetusi per vyro pečius ir apkabinusi vyrą per liemenį). Vyras moterį aplink areną gali nešti bet kokiu įmanomu būdu, kurį gali ir patys sugalvoti, tačiau poroms neleidžiama naudoti jokių nešimą lengvinančių įtaisų. Už kiekvieną moters prisilietimą prie žemės porų laukia 15 sekundžių bauda.

Norintys dalyvauti šių metų varžybose turėtų paskubėti registruotis telefonu 8 (687) 33129, el. paštu mantas@siauliuarena.lt

 Paskubėkite! Dalyvių skaičius ribotas!

Šiaulių arenos informacija

Šiaulių.info

zmonu-

(Visited 52 times, 1 visits today)
123456