Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Individualių namų savininkams siūloma valstybės parama

NAMAS 1Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas paskelbė kvietimą individualių namų savininkams teikti projektų registracijos formas (priedas) paramai gauti. Pretenduoti į valstybės paramą individualių namų savininkai gali pagal dvi priemones: “Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų, atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20%” arba “Atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose”. Tai reiškia, savininkai, atnaujinę savo individualius namus ir atitinkamu procentu sumažinę energijos sąnaudas arba įdiegę atsinaujinančius energijos šaltinius gali teikti projektų registracijos formas ir susigrąžinti 30 proc. patirtų išlaidų.
Priemonei “Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų, atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20%” įgyvendinti iš valstybės biudžeto skirta 3,8 mln. Lt, o priemonei “Atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose” – 2 mln. Lt. Projektų registracijos formos iš šalies gyventojų bus priimamos tol, kol pakaks lėšų priemonėms įgyvendinti. Tikimasi, kad parama pasinaudos apie 700 individualių namų savininkų visoje šalyje.
Daugiau informacijos, nurodytus kontaktinius asmenis galima rasti Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo tinklalapyje www.laaif.lt .

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių.info

(Visited 48 times, 1 visits today)
123456