Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Iš pareigų traukiasi Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis

Ketvirtadienį vykusiame Šiaulių universiteto tarybos posėdyje apie savo sprendimą trauktis iš einamų rektoriaus pareigų pranešė prof. dr. Donatas Jurgaitis. Tarybos nariai priėmė rektoriaus prašymą; darbą baigiančio rektoriaus darbo sutartis su universitetu baigiasi spalio 31 d.

Motyvuodamas savo sprendimą trauktis, prof. dr. D. Jurgaitis pabrėžė matantis, kad Šiaulių universitetas sėkmingai įsijungė į aukštojo mokslo reformos procesus. Universitetas Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu veikia ir veiks kaip vienas iš trijų pedagogus ruošiančių universitetinių mokslo centrų Lietuvoje. O daugiau nei metus vykusios derybos tarp Vilniaus ir Šiaulių universitetų dėl pastarojo įsiliejimo į seniausio Lietuvoje veikiančio universiteto sudėtį baigėsi sėkmingai ir šie sprendimai dar vasaros pradžioje buvo patvirtinti LR Seime. Todėl likusiems universitetų jungimosi procesams įgyvendinti jo sukaupta ilgametė aukštojo mokslo administracinė patirtis nebėra būtina. „Pastaraisiais metais vykusio darbo dėka aukštojo universitetinio mokslo perspektyvos Šiauliuose tapo aiškios. Šiandien esu tikras, kad per pastaruosius 70 metų sukauptas mokslinis ir pedagoginis potencialas Šiauliuose nebus iššvaistytas, ir miestas bei regionas turės savo mokslo tyrimų bei universitetinių studijų centrą, kuris, tapęs seniausio Lietuvoje universiteto dalimi, neabejoju, tik stiprės. Ir toliau darysime tai, ką mokame geriausiai: Lietuvai ruošime mokytojus, specialiuosius pedagogus, plėtosime socialinių, tiksliųjų mokslų, humanitarikos ir kitų mokslo sričių tyrimus ir studijas. Tai žinodamas manau, kad šiuo metu jau galėčiau daugiau laiko skirti savo mokslinei veiklai“ – sakė prof. dr. D. Jurgaitis, visą savo akademinės karjeros laikotarpį kaip mokslininkas vykdęs diferencialinių lygčių tyrimus. Per daugiau nei 40 savo profesinės veiklos Šiaulių aukštojoje mokykloje metų prof. dr. D. Jurgaitis daug dėmesio skyrė šios mokyklos administravimui, dirbdamas dekano, mokslo prorektoriaus, infrastruktūros prorektoriaus pareigose tiek Šiaulių pedagoginiame institute, tiek nuo 1997 m. rugsėjo 1 d. veikti pradėjusiame Šiaulių universitete, taip pat buvo aktyvus tyrėjas. Pastaruosius 6 metus ėjo Šiaulių universiteto laikinojo rektoriaus ir rektoriaus pareigas.

Šiaulių universiteto tarybos pirmininkas Vidmantas Japertas teigė, kad rektoriaus sprendimas yra suprantamas: „Prof. dr. D. Jurgaitis vadovavo universitetui sudėtingu laikotarpiu ir, siekdamas efektyviai reaguoti į besikeičiančią situaciją, ėmėsi ryžtingų sprendimų, padėjusių stabilizuoti stojančiųjų skaičių. Pastaraisiais metais LR švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota aukštojo mokslo reforma lėmė Šiaulių universiteto diskusijų dėl jungimosi su kitomis Lietuvoje veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis pradžią, diskusijos virto konkrečiais sprendimais, todėl natūralu, kad rektorius mato savo pastarųjų metų misiją esant įgyvendintą. Esame dėkingi rektoriui už atliktus darbus ir aktyviai tęsime aukštojo universitetinio mokslo vystymą Šiauliuose.“

Dėl to, kas laikinai vadovaus Šiaulių universitetui, tarybos nariai spręs kitą savaitę.

Šiauliuose aukštoji mokykla, 1997 m. tapusi Šiaulių universitetu, veikia jau pastaruosius 70 metų. Per šiuos veiklos metus didelė mokslinė ir metodinė patirtis yra sukaupta rengiant mokytojus, humanitarikos specialistus, matematikus, specialiuosius pedagogus ir kt. specialybių profesionalus. Universiteto plėtota edukologijos mokslų tradicija lėmė pastarųjų metų LR švietimo ir mokslo ministerijos sprendimą Šiauliuose kurti vieną iš trijų pedagogus ruošiančių centrų Lietuvoje.

Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė
Vyresnioji specialistė ryšiams su žiniasklaida
Šiaulių Universitetas

123456