Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kalėdų džiaugsmas sušildo ir ligoninės pacientų širdis

DSC07892Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius pasveikino ligoninės kolektyvą su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis – Kūčiomis, Kalėdomis, Naujaisiais metais. Ligoninė – toks organizmas, kurio tėkmės nesustabdo net ir pačios didžiausios šventės: sergantiems ir traumas patyrusiems žmonės būtina medikų pagalba. P. Simavičius ragina visus nepamiršti tų, kurių šventės ne tokios linksmos ir laimingos dėl  negalės, paguldžiusios žmogų į ligos patalą, bei dėkoja visiems, kurių pastangomis šventės ateina ir į gydymo įstaigą.
Neabejingi skausmui
Adventas, Kalėdų laukimas – kilnių darbų metas, gerumo ir nuoširdumo laikas, galimybių ne tik susitaikyti, atleisti, bet ir padėti, užjausti kupinos dienos. Tuo įsitikino ir Respublikinės Šiaulių ligoninės bendruomenė, kai gydymo įstaigos duris atvėrė ne viena  gerumo ir nuoširdumo akcija.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Infrastruktūros direktorius Vygentas Jocius sako, jog jau gruodžio pradžioje pajuto artėjančias Kalėdas. Į gydymo įstaigą buvo atvežta labdara iš Danijos. Šį kartą gauta kėdžių, stalų, patalynės. Per du tūkstančius litų įvertinta labdara – didelė dovana ligoninei, kai lėšų atnaujinti inventorių labai stinga.
Didelės dovanos iš miesto verslininkų sulaukė Onkologijos klinikos pacientai, kuriems jau ketvirtus metus paramą teikia Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, vadovaujamas Šiaulių universiteto profesorės Genovaitės Kačiuškienės.
Ketvirtą kartą, Artėjant Kalėdoms, miesto gyventojai kviesti į labdaros renginį Šiaulių dramos teatre, kurio metu surinktos lėšos skirtos Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos
pacientams.
„Sumanę rengti Kalėdinį labdaros renginį truputį nuogąstavome: ar tokiu intensyviu šventiniu laikotarpiu sulauksime palaikymo – juk panašių renginių turi ir kiti klubai, labdaringos akcijos“ – kalbėjo klubo pirmininkė G. Kačiuškienė Šiaulių dramos teatro pilnutėlei salei žiūrovų, susirinkusių žiūrėto Klaipėdos dramos teatro spektaklio „Poros“ bei aukoti sergantiems.
Labdaros renginio dalyviai ne tik pirko bilietus į teatrą, bet ir galėjo aukoti, už auką gaudami Šiluvoje šventintą žvakę, kurių renginio dalyviams dalino klubo „Harmonija“ jaunieji nariai.
Baimintasi be reikalo. Ketverių metų patirtis ir šį vakarą užpildyta Šiaulių dramos teatro salė dar kartą leido įsitikinti, jog Šiaulių krašto žmonių širdys neabejingos artimo skausmui, ligai, negalei.
„Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ Šiaulių Respublikinės ligoninės Onkologijos klinikos pacientams jau paaukojo per 30 tūkstančių litų. Šio renginio metu taip pat surinkta apie 10 tūkstančių litų, kurie bus pervesti į ligoninės sąskaitą.  
Labdaros renginys gal ir neįvyktų, jei klubo narės neieškotų pagalbos. Jų prašymui padėti sunkiai sergantiems onkologinėmis ligomis neliko abejingi verslininkai, nuolatiniai klubo rėmėjai: UAB „Sedaras“, Prekybos namai UAB „Aurida Baltic Company“, Prekybos tinklas „Kubas“,
UAB  „Taurina“, UAB „Lietavira“, ATC „Baltic“, UAB „Kusta“, UAB „Vigidas“,UAB „Imposta“ ir kitiems geros valios žmonėms.
Už tradicija tapusį renginį klubo narėms dėkojo Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos direktorė Loreta Rasutė Rezgienė. Pasak jos, šio klubo dėka pacientai, sergantys onkologijos liga, jau ketvirtus metus aprūpinami inplantuojamosiomis sistemomis – poodiniais portais. Šie veniniai kateteriai naudojai pacientams, kuriems gydyti taikoma chemijos terapija. Pasak L. R. Rezgienės, šių portų dėka labai palengvėja sergančiųjų kančios, be kurių klastingos ligos gydyti neįmanoma.
„Džiaugiamės, jog praėjo laikai, kai turėjome slėpti nuo pacientų apie šią galimybę, nes ligonių kasos šių brangių kateterių nenuperka“, – dėkojo klinikos vadovė labdaros renginio organizatorėms ir įteikė padėką už  tradicija tapusį Šiaulių dramos teatre rengiamą Labdaros vakarą, kuris neįvyktų be  supratimo, širdies šilumos, atjautos ir noro padėti kenčiančiam. Parama sergančiajam onkologijos liga – tai suteikta galimybė grįžti į gyvenimą: tęsti pradėtus darbus, kurti naujas svajones. Direktorė dėkojo už sugrąžintus gyvenimus, už suteiktą galimybę dar kartą patikėti žmonių gerumu.
Į ligoninę – su kalėdaičiais ir Kalėdų giesmėmis
Su šūkiu „Kalėdos visiems“ gyvena ir Šiaulių Profesijos rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus kolektyvas. Jų daugelyje miesto įstaigų dovanotas Kalėdų džiaugsmas neaplenkė ir Respublikinės Šiaulių  ligoninės. Drauge su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu būsimieji konditeriai, pardavėjai, barmenai lankėsi klinikoje, kur pasidalino šv. Kūčių laukimu. Dr. Renatos Veršinskienės bei dėstytojo Česlovo Abromavičiaus iniciatyva, Prekybos ir verslo skyriaus moksleiviai, pagarsėję mieste įvairiais kepinių rekordais, prieš šventes kepė kalėdaičius, kuriais vaišino ir Onkologinėmis ligomis sergančius žmones, ligoninės pacientus.  
Vyskupo Eugenijaus Bartulio žodis glostė sergančiųjų širdis, suteikė vilties neprarasti tikėjimo net ir sunkioje ligoje.
Ligoninės kolektyvo narius ir pacientus pradžiugino ir meno puoselėtojai, muzikos mylėtojai.
Etninio lavinimo mokyklos „Pūka“ artistai, vadovaujami Brigitos Šimkuvienės, dovanojo ligoninės kolektyvui puikų koncertą. Mažųjų atlikėjų Beatos Rusakaitės ir atliekamos dainelės užliejo širdis gerumu ir Kalėdų džiaugsmu. Vadovės Brigitos Šimkuvienės eilės,  Aušros Kinderės ir Augustino Šimkaus atliekamos dainos bei Astos Kriščiūnaitės fleitos garsai neleido abejoti: Kalėdos jau čia pat, tereikia atverti savo širdis ir priimti tą gerumą, kurį besąlygiškai dovanoja meno žmonės.
Kalėdų džiaugsmą ligoninės pacientams ir medikams atnešė ir Šiaulių miesto evangelinis ekumeninis choras, vadovaujamas Stanislovo Vedeckio. Prieš ketverius metus iš įvairių evangelinių krikščioniškų bendruomenių susibūrė žmonės, norintys prisiminti ar išmokti tradicinių kalėdinių giesmių.
Choras lankosi įvairiuose kolektyvuose kur ir dovanoja Kalėdų džiaugsmą. Evangelinio ekumeninio choro koordinatorė Rūta Tumulienė, drauge su choru antrą dieną atvykusi koncertuoti ligoninėje, pastebėjo, jog ligoninė – ta vieta, kurioje ypač svarbi švenčių nuotaika, nes sergančiam žmogui sunkiau išgyventi šventes, kurių laukimas stabtelėjo ligoninės palatoje.
„Išlikime taurūs ir dosnūs ne tik sau, bet ir artimui, kurio šventės gal ne tokios linksmos dėl ligos ar kitų gyvenimo negandų. Nelikime abejingi, kai šalia kenčiantis ar vargstantis. Gerumu denkime Kūčių stalą, širdies ugnele kurkime Kalėdų šviesas“, – kalbėjo ligoninės kolektyvui generalinis direktorius Petras Simavičius, linkėdamas  ramių Kūčių, linksmų Kalėdų  visiems ligoninės pacientams bei miesto gyventojams.    

Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius dėkoja visiems, kurių gerumu ligoninės neaplenkia Kalėdos. (7947)

Kalėdų džiaugsmas neaplenkė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės kolektyvo. (7942)
Šiaulių Rotary klubui „Harmonija“ dėkoja Onkologijos klinikos direktorė Loreta Rasutė Rezgienė (viduryje).    (7892)
Šiaulių miesto evangelinis ekumeninis choras, vadovaujamas Stanislovo Vedeckio, ligoninės pacientus džiugino senovinėmis kalėdinėmis giesmėmis. (7978)
Zitos Katkienės nuotr.

Zita KATKIENĖ
Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

DSC07936

DSC07942

DSC07947

DSC07978

DSCN4232

123456