Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kyšį siūlančio vairuotojo laukia gyvenimas už grotų

kyšis   Ši istorija tiems, kas vis dar nesuvokia, kad už teisėtvarkos  pažeidimą siūlydamas ar duodamas kyšį pareigūnui, žmogus patenka Baudžiamojo kodekso dispozicijon, pasmerkia save baudžiamajam persekiojimui ir net gyvenimui už grotų. Šiaulietis Žilvinas Norvilis tuo jau įsitikino – pataisos namuose jis praleis dvejus metus. Taip šių metų vasario 14 d. nusprendė Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs jo apeliacinį skundą.

   25 metų vaikinas dėl kyšio davimo ir siūlymo pareigūnams į teisiamųjų suolą sėdo jau antrą kartą. Abu kartus jis pinigais norėjo išsipirkti už tai, kad automobilį vairavo, neturėdamas teisės vairuoti ir apsvaigęs nuo alkoholio. 2010 metų gegužę jį sulaikė Kelmės rajono policijos komisariato patruliai. Tąkart alkoholio matuoklis fiksavo lengvą (0,7 prom.) girtumą. Kad pareigūnai nerašytų jam administracinio teisės pažeidimo protokolo, Ž. Norvilis jiems bandė įkišti 150 eurų. Tačiau vaikinas ne tik nuo administracinės atsakomybės neišsisuko, tačiau dar buvo patrauktas ir baudžiamojon atsakomybėn. Už valstybės tarnautojo papirkimą jam buvo skirti 8 mėnesiai nelaisvės, nuosprendžio vykdymą atidedant dvejiems metams. Be to, už padarytus kelių eismo taisyklių pažeidimus jam buvo atseikėtos 25 paros arešto.

   Kodėl vaikinas nepasimokė iš šios savo klaidos ir 2012 metų lapkričio 1-ąją ją pakartojo, suprasti sunku. Šį kartą jam kelią pastojo Šiaulių apskrities VPK patruliai. Žilvinas teisės vairuoti nebuvo įgijęs, o alkoholio prisiragavęs buvo jau iki 1.77 promilės (vidutinio girtumo). Vaikinas pareigūnams pasiūlė 500 litų kyšį.

   „Po 250 litų kiekvienam. Ką blogai per vakarą? – išlemeno apgirtęs Ž. Norvilis.

   Už vairavimą neturint tam teisės ir apsvaigus nuo alkoholio jam buvo skirta 4 500 litų bauda, o už bandymą papirkti pareigūnus jis atsidūrė areštinėje. Dėl šios nusikalstamos veikos jam buvo pareikšti įtarimai ir 2012 m. lapkričio 9 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį – pusantrų metų laisvės atėmimo. Tačiau teisėjams ją teko subendrinti su bausme už viešosios tvarkos pažeidimą, dėl kurio bausmės vykdymas buvo dvejiems metams atidėtas, ir tada laisvės atėmimo terminas pailgėjo iki dvejų metų.

   Šiaulietis, vengdamas gyvenimo užgrotų šį teismo nuosprendį apskundė, tačiau jo apeliacinis skundas buvo atmestas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Šiaulių.info

(Visited 88 times, 1 visits today)
123456