fbpx
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Lygių varžovų dvikovoje dėsningos lygiosios 0:0

fcSpalio 27 d. „Šiauliai“ priėmė Alytaus „Dainavos“ komandą. Po lygių varžovų dvikovos užfiksuotas dėsningas rezultatas 0:0. Po šių rungtynių abi komandos prarado net teorines galimybes pakovoti dėl aukštesnių pozicijų turnyrinėje lentelėje.

Startinė „Šiaulių“ sudėtis:

Edgaras Jonaitis, Edvardas Pšelenskis, Mantas Fridrikas (K), Filip Žderič, Vytas Gašpuitis, Rolandas Leščius, Niko Tokič, Klimas Gusočenko, Justas Raziūnas, Darius Jankauskas (46‘ Justas Petravičius), Dovydas Medžiaušis (58‘ Agnius Juozapaitis).

Rungtynės prasidėjo lygia abiejų komandų kova. Kamuolys daugiausia laiko praleido aikštės centre ir per pirmąsias 13 min. nei vienai komandai pavojingesnio epizodo prie varžovų vartų sukurti nepavyko. Pirmasis į vartų plotą iš maždaug 20 metrų smūgiavo M. Fridrikas, tačiau „Dainavos“ vartininkas nesunkiai sugavo kamuolį.

16 min. „Dainava“ atsakė ataka, po kurios pavyko uždirbti kampinį, tačiau tik tiek. Pakeltą kamuolį užtikrintai sugavo „Šiaulių“ vartininkas E. Jonaitis.

20 min. po grubios šiauliečių klaidos aikštės centre į greitą kontrataką nuskubėjo „Dainavos“ futbolininkai. Po kelių perdavimų į smūgio poziciją buvo išvestas L. Sendžikas. Laimei saugo smūgis skriejo gerokai virš vartų.

Netrukus po to jau „Šiauliai“ pagrasino „Dainavos“ vartams. Po kampinio pavojingai galva smūgiavo N. Tokič. Ir tik „Dainvos“ vartininko D. Mikučiono pastangomis rezultatas liko nepakitęs. Kėliniui įpusėjus abi komandos surengė po keletą atakų, tačiau realaus pavojaus vartams sukurti taip ir nesugebėjo.

29 min. už alytiškių žaidimą ranka, teisėjas skyrė baudinį apie 18 m. nuo vartų. Prie kamuolio stojęs N. Tokič smūgiavo stipriai, tačiau kamuolį pirštų galais atrėmė D. Mikučionis. Po minutės vėl tas pats N. Tokič po J. Raziūno perdavimo patikrino vartininko budrumą. Visgi vartininkas ir šį kartą sužaidė nepriekaištingai.

Per likusį laiką nei viena komanda neišsiskyrė ir progų pasižymėti nebesukūrė.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Šiauliai“ susikūrė kuriozinę situaciją prie savo vartų. E. Jonaičiui išsmūgiuojant atriedantį kamuolį, kamuolys pataikė į V. Gašpuitį ir vos neįriedėjo į vartus. Laimei viskas baigėsi sėkmingai ir „Dainava“ turėjo tenkintis kampiniu.

56 min. greitos kontratakos metu „Dainavos“ futbolininkai neleistinai stabdė į baudos aikštelę beįkirtinėjusį D. Medžaiušį. Teisėjas nedvejodamas skyrė baudos smūgį. Iš maždaug 20 m. K. Gusočenkos smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų konstrukcijos.

Po dešimties minčių dar vieną šansą susikūrė „Šiauliai“. Puikiu perdavimu iš aikštės gilumos buvo išvestas R. Leščius, deja pastarajam nepavyko tiksliai perduoti kamuolio baudos aikštelėje be priežiūros likusiam A. Juozapaičiui ir D. Mikučionis lengvai sugavo kamuolį. Neilgai trukus tokioje pat situacijoje atsidūrė J. Petravičius. Šį kartą perdavimą sustabdė laiku į gynybą grįžęs „Dainavos“ gynėjas.

Antrojo kėlinio viduryje „Šiauliai“ galutinai perėmė iniciatyvą ir neleido alytiškiams priartėti prie savo vartų. Iki 75 min. viskas ką pavyko uždirbti Alytaus klubui – du kampiniai. Per likusias 15 min. žaidimas išsilygino ir aikštėje ryškesnių reidų ar pavojingų momentų žiūrovai nebeišvydo. Įsimintinesnis buvo nebent A. Juozapaičio smūgis kiek virš vartų iš maždaug 22 m.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0

Po šių rungtynių tiek „Šiauliai“ tiek „Dainava“ prarado teorines galimybes pakovoti dėl aukštesnė spozicijos turnyrinėje lentelėje. „Šiauliai“ sezoną baigs 7 – toje, „Dianava“ – aštuntoje vietose.

Po rungtynių „Šiaulių“ treneris Tomas Kančelskis kalbėjo:

„Sunkios varžybos sunkioje aikštėje. Buvo daug kovos, dvikovų, techninio broko. Noriu padėkoti vyrams, kad stengėsi, kovojo iki galo. Gal kai kur pritrūko meistriškumo. Buvo apylygė kova, nors mes ir sukūrėme daugiau progų. Visgi manau jog lygiosios teisingas rezultatas, nors mane tenkina tik pergalė. Žaidė daug jaunimo, tačiau jiems dar reikia daug dirbti jei nori kažką pasiekti.“

Jauniausias „Šiaulių“ ekipos žaidėjas Justas Petravičius po rungtynių kalbėjo:

„Buvo sunki aikštė, sunku stabdyti kamuolį. Savo pasirodymą vertinu labai prastai. Pritrūkome sėkmės, nepavyko įmušti.  „Dainava“ nenustebino, tikėjausi sunkesnių rungtynių.“