Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Nustatyti 173 pėstieji, pažeidę kelių eismo taisykles, 38 neblaivūs dviratininkai

pest     Nuo lapkričio 18 d. iki gruodžio 8 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę bei fiksavo šių eismo dalyvių daromus pažeidimus.

     Per tris savaites Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai nustatė 173 pėsčiuosius, 75 dviračių vairuotojus, pažeidusius Kelių eismo taisykles. Daugiausia pėsčiųjų, padariusių Kelių eismo taisyklių pažeidimus, nustatyta  Šiaulių mieste ir rajone – 81, apskrities magistraliniuose keliuose – 55, Raseinių rajone – 11. Daugiausia dviratininkų, nesilaikiusių Kelių eismo taisyklių, nustatyta Joniškio rajone – 28, Pakruojo rajone, Šiaulių mieste ir rajone – po 14.

     Priemonės metu policijos pareigūnai nustatė 38 neblaivius dviračių vairuotojus, 19 pėsčiųjų ir 28 dviračių vairuotojus, kurie tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų. Priemonės metu nustatyta 115 pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, atvejų.

     Eismo įvykiai, kuriuose nukenčia pėstieji, patvirtina tai, kad šie eismo dalyviai ne visada paiso vienos iš pagrindinių savo pareigų, numatytų Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Kitas pėsčiųjų kol kas neįsisąmoninamas dalykas – atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento turėjimas su savimi einant tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje.

Šiaulių vyriausiojo policijos komisariato informacija

(Visited 29 times, 1 visits today)
123456