Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

P. Simavičius sveikino ligoninėje praktiką atlikusius gimnazistus

Janonio mokykla Profesine praktika Siauluose  18 JTsDevynios J. Janonio gimnazijos moksleivės, dalyvavusios gimnazijos projekte „Moksleivių praktika“, turėjo galimybę praktiškai susipažinti ir su mediko profesija.
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius buvo pakviestas į J. Janonio gimnazijoje vykusį praktikos pristatymą, kurs pasveikino ir įteikė pažymėjimus ligoninėje praktiką atlikusioms gimnazistėms.  
Projekto organizatorė gimnazijos profesijos patarėja, karjeros koordinatorė Sigutė Stonkienė surengė puikų renginį, kurio metu moksleiviai pasidalino praktikos įspūdžiais.
Ligoninėje praktiką atlikusios moksleivės dalinosi įspūdžiais, patirtais gydymo įstaigoje. Vienas pradžiugino galimybė pasipuošti baltu mediko chalatu, kitos neslėpė, jog šis darbas joms nepatiko. Moksleivės pastebėjo ir tai, kad pacientai, nors ir prižiūrimi, maitinami, dažnai reiškia nepasitenkinimą. Tad ne visos moksleivės, keturias dienas praleidusios ligoninėje, pasuks į mediciną, nes suprato, kad ši profesija joms nelabai tinka.
Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius pastebėjo, jog praktiką atlikusiųjų būryje – vien merginos ir pakvietė vaikinus nelikti abejingiems gydytojo profesijai, kuri reikalauja ir ištvermės, ir fizinės jėgos.  
 Medikai turi būti ištvermingi ir kantrūs. Šių savybių žmogus gimdamas neatsineša, nors žmonės kartais „iš prigimties“ būna daugiau ar mažiau kantrūs ar ištvermingi. Tai pasakytina ir apie medikus ir apie ligonius. Tačiau kantrybę ir ištvermę daugiau tenka puoselėti, išlaikyti, išsaugoti. Rūpintis ligoniu su meile – toks gydytojo pašaukimas“, – kalbėjo ligoninės generalinis direktorius P. Simavičius J. Janonio gimnazijoje ir ligoninėje praktiką atlikusios moksleivėms Juditai Milvidaitei, Ievai Šukytei, Kamilei Macytei, Patricijai Juozaitytei, Gytautei Gedvilaitei, Beatai Gedvilaitei, Airimai Bakinaitei, Laurai Kybartaitei ir Ievai Andrulytei įteikė pažymėjimus.

Zita Katkienė
VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės
viešųjų ryšių specialistė

Šiaulių.info

(Visited 63 times, 1 visits today)
123456