Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pabaliuose pradėti kloti vamzdynai

vandmPabalių mikrorajone UAB “Šiaulių vandenys” atstovai pristatė pradėtą įgyvendinti naują Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Vandentiekio ir nuotėkų tinklų plėtra Šiauliuose“. Susitikime su žiniasklaidos atstovais apie įgyvendinamą projektą pasakojo UAB “Šiaulių vandenys” generalinis direktorius Jonas Matkevičius, miesto mero pavaduotoja Danguolė Martinkienė, projektą vykdančios įmonės „Meyer&John GmbH&Co.KG” direktorius Ulfas Lechtenbrinkas. Gegužės pradžioje naujų vandentiekio ir nuotėkų tinklų statybos darbai pradėti naujųjų Pabalių kvartale, t.y. Šiladžio, Pramonės, Žemynos-Rūko, Šimšos, Vėkės ir kitose gatvėse. Šio projekto metu nauji tinklai bus klojami iš viso keturiuose miesto individualių gyvenamųjų namų kvartaluose (Vyšnių – Nendrių, Noreikių – J. Žemaičio, Serbentų – Žemynos, Užmiesčio gatvių kvartalai) bei 96 gatvių atkarpose.
Pasak statybos darbus atliekančios bendrovės „Meyer&John GmbH&Co.KG” projekto vadovo Giedriaus Kalkausko, šiais metais nauji vamzdynai bus pradėti kloti pagal numatytą grafiką beveik visose planuotose gatvėse (darbų grafiką galima pasižiūrėti interneto puslapyje http://www.siauliuvandenys.lt/Projektai/Vandentvarkos-projektas-Siauliuose-II/Projekto-darbai). Projekto vadovas patikino, jog gyventojai statybų metu neturėtų patirti didelių nepatogumų dėl trumpam pakitusio eismo. „Bus galimybė išvykti ar grįžti į namus važiuojant iš vienos ar kitos gatvės, išskyrus trumpalaikius nepatogumus, kada vamzdynai bus klojami būtent ties namo išvažiavimu, – aiškino G. Kalkauskas. – Nutiesus vamzdynus ir atlikus tinklų bandymus, pažeistos gatvių dangos bus atstatomos iš karto. Visus tinklų statybos darbus planuojama baigti iki 2013 metų birželio mėnesio.“
Tiesiant vandentiekio ir nuotėkų tinklus gatvėje, kiekvienam gyventojui prie sklypo ribos bus įrengta vandentiekio įvado atšaka su šulinėliu ir nuotėkų šulinys. Nuo šių atšakų gyventojai turės galimybę pasijungti vandentiekio įvadą į gyvenamąjį namą ir nuotėkų išvadą iš namo. Gatvėje vykstant statybos darbams, gyventojai galės kreiptis į statybos rangovą ir patikslinti bei suderinti vandentiekio įvado ir nuotėkų išvado vietą.
Bendrovės „Šiaulių vandenys“ projektų direktorius Aurimas Rutkauskas gyventojams priminė, kad norint prisijungti prie nutiestos vandentiekio ar nuotėkų tinklo atšakos, sklypo savininkui bus reikalingas supaprastintas statinio projektas. Projekto parengimo paslaugą gali suteikti UAB „Šiaulių vandenys“ (kreiptis adresu Vytauto g. 103, Šiauliai, 107 kab.). Dėl projekto parengimo taip pat galima kreiptis ir į bet kurią kitą projektavimo paslaugas teikiančią organizaciją ar projektuotoją (daugiau informacijos apie prisijungimo tvarką atmintinėje ir bendrovės interneto puslapyje http://www.siauliuvandenys.lt/Projektai/Vandentvarkos-projektas-Siauliuose-II/Projekto-darbai).
A.Rutkauskas siūlo dėl supaprastintų statinio projektų, reikalingų prisijungti prie centralizuotos vandentiekio ir nuotėkų sistemos, gyventojams į „Šiaulių vandenis“ kreiptis tik tada, kai savo gatvėje pamatys dirbančius statybininkus – taip prisijungimo laukiantys gyventojai pasidalins į grupes pagal statybos darbų grafiką.
Nauji vandentiekio ir nuotėkų tinklai tiesiami įgyvendinant projekto „Vandentiekio ir nuotėkų tinklų plėtra Šiauliuose“ II dalį. Šios dalies projekto vertė 29,497 mln. litų (be PVM). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (94,33 proc.) bei UAB „Šiaulių vandenys“ (5,67 proc.) lėšomis.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių.info

123456