Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Saulėtekyje“ jauki popietė su Maironiu

jpg3Nė vienas rašytojas nebuvo taip minimas kaip Maironis. Į jį lygiavosi, nuo jo stengėsi atsiriboti, bet vis tiek jis buvo kaip atskaitos taškas… Jis turėjo magiškos liepsnos ir šiemet jam būtų sukakę 150 metų. Šiandien galime didžiuotis, jog turėjome tokį poetą ir vis tebeturime jo poeziją. Tad mes, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojai bei mokiniai,  trečiadienio popietę susirinkome jaukioje aplinkoje deklamuoti, dainuoti ar tiesiog klausytis Maironio poezijos.
Popietė prasidėjo nuo Respublikos Prezidentės virtualiai daklamuojamo Maironio eilėraščio posmo. JO poezijos žodžiais D. Grybauskaitė kalbėjo apie Lietuvą. Po to mes, lietuvių kalbos mokytojai, kreipėmės į jaunimą Maironio žodžiais prabildami apie žmogaus širdies troškimus, lūkesčius, siekius…  Po mokinių paruoštų pateikčių apie Maironio gyvenimą ir kūrybą, vaikinų choras su muzikos mokytoju A. Stankumi dainavo dainą „Kur lygūs laukai“. Nuskambėjo daugybė skirtingų (nuo lyrinių iki satyrų) eilėraščių, kuriuos deklamavo visų klasių gimnazistai.  Tarsi atsakas vaikinams merginų choras atliko dainą „Oi neverk, matušėle“. O renginio pabaigoje su mokinių ansambliu jau visa auditorija dainavo „Trakų pilį“.  
Mokiniai tikrai kitomis akimis pažiūrėjo į šį poetą ir labiau priartėjo prie jo poezijos, nes šioje popietėje jos nereikėjo analizuoti – tereikėjo jausti… Tikimės, jog Lietuvos žemė užaugins dar ne vieną Maironį…

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Gilytė

Šiaulių.info

jpg3jpg3

123456