Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sėklos juostoje su trąšomis – patogu, kokybiška, taupu

Vis daugiau žmonių palieka butus mieste ir keliasi gyventi į nuosavus namus užmiestyje. Turint laisvą žemės plotelį galima jį išnaudoti įvairių augalų auginimui. Tačiau dažnai naujakuriai dėl nuolatinio skubėjimo, laiko trūkumo ir, svarbiausia, nežinojimo bei galvojimo, kad nesugebės, prisibijo užsiimti daržininkyste ir sodininkyste. Ką daryti, jei savų daržovių, prieskoninių žolelių ir gėlių norisi, bet pasiryžti sunku? Apie tai Jums pasakoja „Nojaus sėklos“.

Gera žinia daržininkystės naujokams

Jei auginti šviežias daržoves norite, bet galvojate, kad sėja, o vėliau ir augalų priežiūra reikalauja daug pastangų ir laiko, rinkitės sėklas juostoje. Šis modernus sėjos būdas yra sukurtas būtent Jums. Sėklos juostoje užtikrina didesnį, gausesnį ir kokybiškesnį derlių.

Pasėtų sėklų nereikia retinti, augalai užauga vienodais atstumais vienoje arba dviejose eilėse. Esant pakankamai drėgmės sėklos sudygsta greičiau ir tolygiau, jas lengviau ravėti ir apdengti plėvele. Taip pat taip sutaupoma sėklų, nes sėjant klasikiniu būdu mažesnių sėklų, pavyzdžiui, morkų arba petražolių, dažnai pribyra daugiau nei viena, o vėliau daigai retinami. Juosta sugeria dirvoje esančią drėgmę, todėl galima rečiau laistyti (ne sausros metu). Galima rinktis mišrias sėklas juostoje, kur yra įterpiama greitai augančių daržovių sėklų, pavyzdžiui, ridikėlių. Ridikėliai greičiau išdygsta ir pažymi eilutę, tokiu atveju nesumaišoma, kur galima purenti dirvą tarp eilučių ir išvengti piktžolių, kurios išdygsta greičiau nei daržovės, kurių laukiate labiau. Sėklos juostoje yra padengtos trąšomis, mikroelementais ir augalų apsaugos priemonių mišiniu, kas užtikrina didesnį augalų atsparumą ligoms.

Modernus sėjos būdas

Jei klausiate, kaip sėti šias sėklas ir kas vyksta dirvoje su šia juosta, žinokite, kad tai dažni ir protingi klausimai, į kuriuos atsakymus sužinosite čia. Juostą su sėklomis klokite į palaistytą dirvą 1,5–2 cm gylyje sėklomis žemyn, užberkite dirvožemiu ir vėl gausiai palaistykite. Geriausia iki sudygimo lysvę laikyti uždengtą agroplėvele arba polietileno plėvele taip išsaugant šilumą ir drėgmę. Dažniausiai juosta būna 3–4 metrų ilgio, tačiau neišsigąskite, jei norite sėti trumpesnę lysvę, tiesiog atsikirpkite tiek juostos, kiek jums reikia. Sėklos juostoje būna išdėstytos tam tikrais atstumais, pavyzdžiui, morkų – kas 3–4 cm, svogūnų – kas 5–8 cm, todėl išdygę augalai turi ploto ir jų nereikia retinti. Iš vienos juostos galima išauginti net iki 200 kokybiškų augalų.

Pati juosta yra pagaminta iš vandenyje tirpios 100 proc. celiuliozės, be klijų, todėl ji lengvai suyra drėgnoje dirvoje. Svarbiausia pasėjus dirvą gausiai palieti, nes tai užtikrins sėklų sudygimą ir juostos suirimą. Juosta netoksiška, ekologiška ir nekenksminga nei dirvai, nei derliui, nei žmogui.

Sėklos juostoje su trąšomis – palyginti naujas ir labai modernus sėjos būdas, užtikrinantis augalų priežiūros patogumą, derliaus kokybiškumą ir sėklų taupumą. Šis sėjos būdas tinkamas tiek daržininkams mėgėjams, tiek profesionalams. Išbandykite patys ir įsitikinkite, kad sėja gali būti lengva ir maloni.