Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sensacija LMKL čempionate: Šiaulių „Rūta“ – pusfinalyje

krepšinisŠiaulių „Rūtos“ krepšininkės, pajutusios pergalių skonį, nepasitenkino viena pergale ketvirtfinalio serijoje – antradienį Klaipėdoje jos antrą kartą 59:58 nugalėjo LMKL vicečempionių titulą praradusią „Lemminkainen“ ekipą ir pateko į pusfinalį. Ketvirtfinalio seriją „Rūta“ laimėjo 2-1.

Nuo pat mačo pradžios buvo aišku, kad „Rūtos“ krepšininkės į Klaipėdą atvyko nusiteikusios kautis dėl perglės iki paskutinio kraujo lašo. Didesnę laiko dalį jos turėjo ne tik nedidelę kelių taškų persvarą, bet, regis, ir daugiau noro laimėti.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rūta“ atitrūko 53:43, tačiau tuomet aikštės šeimininkės, kurių lydere puolant buvo Jevgenija Šarovka, spurtavo 12:1 ir persvėrė rezultatą savo naudai. Po to kova vyko taškas į tašką, pergalių svarstyklės galėjo pakrypti tai į vieną, tai į kitą pusę. Likus žaisti 22 sek. „Rūta“, pirmavusi  59:58, prarado kamuolį, tačiau „Lemminkainen“ krepšininkės nesugebėjo taikliai užbaigti atakos, kuri būtų atvėrusi joms duris į pusfinalį.

Rezultatyviausios „Rūtos“ žaidėjos: Lidija Panasiuk 16, Ieva Kazlauskaitė 11, Sandra Baliutavičiūtė ir Volha Ziuzkova – po 9.

„Lemminkainen“: Jevgenija Šarovka 20, Gabrielė Gutkauskaitė 13, Rita Milieškienė 8.

„Rūta“, visą laiką LMKL čempionate užimdavusi paskutiniąsias vietas, pirmą kartą istorijoje pateko ne tik į ketvirtfinalį, bet ir į pusfinalį. Po mačo komandos vyriausiasis treneris Arūnas Kačerauskas sakė, kad komandai vien jau patekti į atkrintamąsias varžybas buvo didelė sėkmė, o po pergalės ketvirtfinalyje visi jaučiasi be galo laimingi. „Stengėmės, dirbome, kad iškovotume šią pergalę. Mums labai padėjo ir sirgalių parama, kurių būrys atvyko mūsų palaikyti į Klaipėdą. Jaučiant tokį palaikymą, buvo lengviau kovoti“, – sakė nuo gruodžio komandai vadovaujantis A.Kačerauskas.

Viena labiausiai patyrusių šio LMKL čempionato krepšininkių, žaidžiančioji Šiaulių „Rūtos“ trenerė Birutė Dominauskaitė viduryje sezono, kai komanda buvo autsaiderių pozicijoje, sakė, kad tokios sudėties ekipa ankstesniais sezonais būtų pirmajame ketvertuke. Šiaulietės sau ir kitiems įrodė, kad tarp geriausiųjų  jos gali būti ir šiame stipriausiame per visą LMKL istoriją čempionate.

„Rūta“ su „Lemminkainen“ pasielgė taip, kaip klaipėdietės 2007-2008 metų sezone su sąlyginai stipresne Marijampolės „Arvi“ komanda, įveikusios ją kovoje dėl bronzos medalių. Neatsitiktinai „Lemminkainen“ vyriausiasis treneris Dalius Ubartas prieš ketvirtfinalį prisiminė tą mažąjį finalą, – patyręs strategas suprato, kad išsaugoti pozicijas sunkiau nei jas iškovoti.

LMKL informacija

Šiaulių.info

123456