Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Šiaulių sodų bendrijoje surastas nelegalus mėsos perdirbimo cechas

dscf1033Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos tyrėjais ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais išaiškino sodų bendrijoje „Žibutė“ nelegaliai veikusį mėsos perdirbimo cechą.

Pareigūnams patikrinus privataus sodo sklype esančius statinius, ūkinėse patalpose rastos dėžės su žalia mėsa (daugiau kaip 600 kg). Patikrinimo metu nustatyta, kad nelegaliai (neturint būtinų leidimų), antisanitarinėmis sąlygomis, nepritaikytose patalpose buvo išpjaustoma, apdorojama žalia mėsa, vykdoma mėsos gaminių gamyba, stovėjo talpos mėsos mirkymui bei kita įranga mėsai apdoroti. Šalia ūkinio pastato buvo aptiktos ir mėsos rūkymo patalpos. Be to, nustatyta, kad pagaminti mėsos gaminiai į realizavimo vietas buvo gabenami  nešvarioje taroje, nesilaikant higienos reikalavimų, nesupakuoti.

Įtariama, kad antisanitarinėmis sąlygomis įrengtame nelegaliame mėsos perdirbimo ceche pagaminti mėsos gaminiai be apskaitos dokumentų galėjo būti parduodami turgavietėse, nes šią veiklą organizavęs sodo sklypo savininkas turėjo verslo liudijimą prekiauti mėsos gaminiais šeštadieniais Telšių turgavietėje.

Po patikrinimo bus vertinamas neteisėtos prekybos mėsos gaminiais mastas ir gautos neteisėtos pajamos iš šios prekybos. Visa nelegaliame ceche surasta mėsos žaliava ir gaminiai sulaikyti ir pasibaigus tyrimui turės būti sunaikinti.

„Per keletą pastarųjų metų drauge su finansinius nusikaltimus tiriančiai pareigūnais, Policija ir kitomis atsakingomis institucijomis, esame išaiškinę 21 nelegalų mėsos perdirbimo cechą, ne tik slėpusį gaunamas pajamas, bet ir veikusį antisanitarinėmis sąlygomis. Tad, tokie tyrimai svarbūs tiek gerinant verslo aplinką legaliai veikiantiems, sąžiningiems ūkininkams ir mėsos perdirbėjams, tiek ir vartotojams. Nes už nelegaliai pagamintos produkcijos saugą neatsako niekas, o tai jau tiesioginė grėsmė visuomenės sveikatai. Kasmet mūsų pareigūnai sulaiko ir neleidžia realizuoti vidutiniškai apie 2 tūkst. tonų nesaugių ir nekokybiškų maisto produktų, nemenką dalį šio kiekio sudaro nelegaliai pagaminta ar suklastota produkcija“, – teigia VMVT direktorius Jonas Milius.