Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sprogimo metu gyventojų patirtą žalą mažins savivaldybė

sprogimas02-1Šiaulių miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė penktadienio pavakarę Lieporių g. esančiame daugiabutyje įvykusį nelaimingą atsitikimą. Daugiabučio viename iš butų nugriaudėjo galingas sprogimas, kurį sukėlė dujų nuotėkis. Sužeistas vienas žmogus, nukentėjo ne tik sprogimo židinių tapęs butas, bet ir visi laiptinės langai bei durys, kitų laiptinės butų langai, durys, balkonai, du kieme stovėję automobiliai. Sprogimo bangos neatlaikė ir keli greta esančio namo langai, balkonai.
Administracijos direktorius, vadovaujantis Ekstremalių situacijų komisijai, Vladas Damulevičlius kartu su kitais Savivaldybės atstovais nelaimės vietoje apsilankė dar tą patį vakarą. Apžiūrėjęs nuniokotus butus, miesto Administracijos vadovas pažadėjo gyventojams pagalbą. Butą administruojanti įmonė “Šiaulių namų valda” įpareigota užsandarinti nuniokotas patalpas, o išlaidas pažadėjo padengti Savivaldybė.
Administruojančios įmonės darbuotojai dirbo iki 2 val. nakties, taip pat – šeštadienį. Jiems pagalbą savo įranga pasiūlė gaisrininkai, policija pasisiūlė pasaugoti, kad į atvirus butus nepatektų pašaliniai asmenys.
Pirmadienio rytą Ekstremalių situacijų komisija sprogimą daugiabutyje įvardijo ekstremaliu įvykiu. Priežastys – stipriai nukentėjo ne vienas butas, lauke žiema, buvo vėlyvas metas, yra sužeistas žmogus. Dujininkai įvardijo preliminarias įvykio priežastis – grubus dujų eksploatavimo saugumo taisyklių pažeidimas. Spėjama, jog remontuojant butą savavališkai nupjautas dujų vamzdis, pašalinta viryklė.
“Labai dėkoju visoms tarnyboms, dirbusioms operatyviai ir profesionaliai. Priekaištų iš gyventojų nesulaukėme. Per 5 dienas surinksime gyventojų prašymus likviduoti įvykio padarinius. Administruojanti bendrovė sudės gyventojams duris, langus, balkonų stiklus, o Savivaldybės iš direktoriaus rezervo fondo apmokės. Kol kas nekalbame tik apie estetinių defektų šalinimą”, – kalbėjo V.Damulevičius.
Savivaldybė kreipėsi į ekspertus, prašydama įvertinti, ar nėra nepataisomai sugadintos pastato konstrukcijos.
Apgailestauta, kad tik vienas iš nukentėjusių butų buvo apdraustas. Tarnyboms parekomenduota dar kartą gyventojams priminti taisykles, kaip saugiai butuose elgtis remonto metu, naudojant dujas, elektrą, kitas komunikacijas.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Savo tyrimą atliks Energetikos inspekcijos sudaryta komisija. Anot Šiaulių apskrities VPK viršininko pavaduotojo Vinco Urbonavičiaus, laukia ilgas teisinis procesas nustatant įvykio kaltininkus ir išieškant žalą.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių.info

123456