Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sugundyti paramos kruopomis senoliai tūkstančiais litų parėmė sukčius

Nors žmonės, artėjant euro įvedimui, raginami saugumo sumetimais santaupas laikyti bankuose, tačiau, deja, ne visi, ypač senoliai, paiso šios rekomendacijos ir, kaip rodo kasdienybė, jas praranda, tūkstančiais litų paremdami sukčius.

Šiauliuose gyvenanti 84 metų moteris, patikėjusi socialine darbuotoja prisistačiusia romų tautybės moterimi, lapkričio 20 d. prarado 13 900 litų. Senolę aplankius nepažįstamoji, traukdama iš krepšio makaronų ir kruopų paketus, aiškino, jog moters šeimai priklauso socialinė parama. Ir ne tik maisto produktais, bet ir pinigais. Tariama socialinė darbuotoja pabėdojo, kad teturinti 500 litų banknotą, o moteriai priklauso tik 200 litų parama, tad paprašė jos stambią kupiūrą pakeisti. Ir dar rekomendavo jai atiduoti pačias seniausias kupiūras, kad ateityje nebūtų problemų, keičiant litus į eurus.

Senolė, iš slaptavietės atsinešusi savo gyvenimo santaupas, pradėjo ieškoti tų seniausių kupiūrų ir iš „socialinės” darbuotojos išgirdo dar vieną „gerą” naujieną, kad jai, ko gero, dar priklauso ir pašalpa už vandenį. Tuoj pat nepažįšstamoji iškvietė kitą darbuotoją, kuri patikrintų vandens skaitiklį. Kol „atsakinga darbuotoja”, senolės lydima, rūsyje tikrino skaitiklį, kambaryje buvusi apsimetėlė pasičiupo šeimos santaupas.

Išėjus nepažįstamosiosms, senolė susizgribo, kad jai 200 litų taip niekas ir nedavė. Apmaudo apimta, ji norėjo į slaptavietę padėti savo santaupas, deja, ir jų nebebuvo. Tik kruopų ir miltų paketai bylojo, kad ši istorija nėra sapnas ar vizija.

Šiaulių aps. VPK informacija

(Visited 79 times, 1 visits today)
123456