Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Sukčių pinklės internete

klaviaturaSukčiautojai aptiko aukso gyslą – nišą interneto erdvėje. Sėkmę jiems garantuoja žmonių patiklumas ir noras vieną ar kitą prekę įsigyti pigiau.

Pastaruoju metu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gauna pranešimus apie elektroninėje erdvėje nukentėjusius žmones. Pinigus praradusieji pasakoja panašias istorijas apie apgavikų kruopščiai paspęstus spąstus. Tipiškas tokių nusikaltimų scenarijus – įvairiuose interneto puslapiuose dedami skelbimai, juose siūloma už akivaizdžiai mažesnę kainą įsigyti transporto priemones, avalynės, drabužių ar namų ūkio apyvokos daiktų. Tai kaipmat patraukia dažnai pinigų stokojančių žmonių dėmesį.

Potencialių klientų neatbaido nė reikalavimas į nurodytą banko sąskaitą pervesti avansą arba visą pinigų sumą. Atlikus pavedimą ramiai laukiama, kol prekė bus atsiųsta, ar kitaip pristatyta, o nerimauti pradedama tik pasibaigus sutartam terminui.

Pirkėjai dažnai išsisaugo pardavėjo mobiliojo telefono numerį, tačiau taip pat dažnai jų laukia nusivylimas. Pasibaigus sutartam laikui, prekės taip ir nepristatęs pardavėjas paprastai tampa ?vartotoju, kurio telefonas išjungtas arba yra už ryšio zonos ribų”.

Panašus tokio pobūdžio sukčiavimo atvejis užregistruotas vasario 11 d., Birštone. Į policijos pareigūnus kreipėsi vyriškis. Jis pranešė, kad sausio 29 d. internetiniame skelbimų tinklalapyje pirko automobilį ?Mitsubishi Pajero”. Sausio 30 d. automobilio pardavėjui į nurodytą banko sąskaitą vyriškis pervedė 1 000 litų avansą. Pinigus ?priglaudęs” pardavėjas dingo kaip į vandenį. Automobilio birštonietis nesulaukia iki šiol.

Alytaus policijos pareigūnai pataria atsakingiau vertinti itin patraukliai atrodančius pasiūlymus. Žmonės neturėtų pamiršti, kad pavedimo atlikimas į kito asmens banko sąskaitą, prilygsta pinigų atidavimui iš rankų į rankas. Pinigus reikia mokėti tik už gautą prekę.

Būkime atsargūs!

Alytaus aps. VPK informacija

123456