Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

„Toksika“ nušalina pavojingų atliekų deginimo įrenginio Šiaulių rajone statytojus

siauliu.infoUAB „Toksika“ nušalino rangovą, statantį pa­vo­jin­gų at­lie­kų de­gi­ni­mo įrenginį Šiaulių rajone, Aukšt­ra­kiuo­se.

Remdamasi įrenginio bandymų rezultatais ir techninės priežiūros inžinieriaus išvadomis, UAB „Toksika“ konstatavo, kad šiandieninis įrenginys neatitinka jam keliamų reikalavimų. Pavojingų atliekų įrenginį pastatęs konsorciumas – UAB „Se­no­vė“ ir Ita­li­jos bend­ro­vė „HafnerSrl“ – nesugebėjo pašalinti trūkumų, tinkamai atlikti bandymų ir perduoti įrenginį saugiai eksploatacijai.

„Bendrovės „Toksika” tikslas – turėti saugų aplinkai ir žmonėms atliekų deginimo įrenginį, todėl neturi būti abejonių dėl įrenginio poveikio aplinkai bei tinkamumo naudoti. Ne kartą teikėme pastabas rangovui ir davėme laiko trūkumams pataisyti. Deja, gautos paskutinės techninės priežiūros inžinieriaus išvados rodo, kad rangovas nepašalino trūkumų ir įrenginys negali būti naudojamas“, – sako UAB „Toksika“ vadovas Žilvinas Čenkus.

Pavojingų atliekų deginimo įrenginys tu­rė­jo bū­ti baig­tas 2010 me­tų rug­sė­jo 30 die­ną, tačiau iki šiol statytojai – UAB „Se­no­vė“ ir Ita­li­jos bend­ro­vė „HafnerSrl“ – nesugebėjo sukomplektuoti įrangos taip, kad ji atitiktų visus aplinkosaugos bei sutarties reikalavimus. Dėl šios priežasties vėluojama atliekų deginimo įmonę paleisti daugiau nei 1,5 metų.

UAB „Toksika“ vadovas teigia, kad, nušalinus ligšiolinius įrenginio statytojus, įmonė pati ir pasitelkusi konkurso būdu atrinktus kitus rangovus atliks defektų šalinimo darbus ir naujus bandymus.

Visi patirti nuostoliai dėl netinkamai atliktų darbų, defektų taisymo ir projekto vėlavimo bus išieškoti iš UAB „Se­no­vė“ ir Ita­li­jos bend­ro­vės „HafnerSrl“ konsorciumo.

Deginimo įrenginio statyba finansuojama ES, biudžeto ir pačios įmonės lėšomis.

Šiaulių.info

123456