Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Vietoj kalėdinės dovanos – byla teisme

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) nustatė, kad vienos Šiauliuose registruotos įmonės direktorius, kaip įtariama, apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą ir neteisėtai praturtėjo daugiau nei 250 tūkst. eurų.

Už maždaug tokią sumą Maltos ordino pagalbos tarnyba galėtų visus metus teikti nuolatinę pagalbą vargstantiems senoliams.

Pagal gautą kreditorių skundą pradėtą ikiteisminį tyrimą FNTT atliko 2018 m. gruodį. FNTT tyrėjai nustatė, kad neįforminant jokiais dokumentais buvo nurašyta daugiau nei 3372 tonos durpių ir pjuvenų briketų bei gabalinių kuro durpių. Taip pat paslėpti ar sunaikinti 2011−2013 metų įmonės apskaitos dokumentai.

Įmonės direktorius kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso 1891 str. „Neteisėtas praturtėjimas“ 1 dalį ir 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1 dalį. Jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki ketverių metų. Šiaulietis kaltės nepripažįsta ir su pareigūnais bendradarbiauti atsisakė.

Baudžiamoji byla perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Antrasis baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Inga Mauricienė
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
prie LR vidaus reikalų ministerijos
Valdymo organizavimo skyriaus
Viešųjų ryšių specialistė

123456