Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Atidaroma Jono Rimšos siūlinių kompozicijų paroda

2 fragmentasŠiaurės Lietuvos kolegijos galerija maloniai kviečia į Jono Rimšos siūlinių kompozicijų parodos „Siūlas ant siūlo, o siūlės nepažinti“ atidarymo vakarą.

Parodos trukmė: 2013 02 04 – 02 28

Atidarymas: vasario 5 d., antradienį, 15.30 val.

Vieta: Tilžės g. 22, Šiauliai

Šiaulietis tautodailininkas JONAS RIMŠA – siūlinių kompozicijų (simegrafijos) kūrėjas – ėmėsi šio žanro vienas pirmųjų Lietuvoje. Inžinieriaus išsilavinimą turinčio menininko darbai pasižymi harmonija, kuriai išgauti reikalingas matematinis tikslumas, spalvų ir erdvės pojūtis. Šiuo būdu išsiuvinėti paveikslai atrodo lengvučiai ir perregimi dėl rankdarbyje vyraujančios harmonijos, išlaikyto deramo atskirų dalių ir spalvų santykio. Atlikimo technika nesudėtinga: ant į tamsiai nudažytą ar medžiaga aptrauktą lentelę įkaltų vinučių ar standžiame popieriuje ištampomi ploni siūlai. Nuo vinučių aukščio ir siūlų tinklelio tankumo priklauso kompozicijų erdvumas, spalvos jėga. Simetriškai susipynę siūlai sudaro kvadrato, pusapskritimio formas, kurias komponuojant galima sukurti fantastiškiausius variantus.

Kaip teigia parodos autorius, varomoji jo veiklos, kūrybinio išradingumo jėga buvo ir tebėra smalsumas, noras realizuoti vaizduotėje gimusį projektą. Toks menas, dėl kurio teko ieškoti pažinčių, „blatų“, „kombinuoti“, dabar, anot J. Rimšos, būtų nepopuliarus vien dėl laiko ir materialių sąnaudų. Be to, čia reikalinga išlavinta vaizduotė, didelė kantrybė ir kruoštumas, ko šiais laikais dažnas pristinga.

Jono Rimšos kūryba eksponuojama nuo 1981 metų. Autorius yra surengęs keletą personalinių parodų (Šiaulių inžinierių namuose, Šiaulių parodų rūmuose), tačiau dažniausiai savo darbus rodo kasmetinėse tautodailininkų parodose.

Organizatorių informacija

Šiaulių.info

2 fragmentas

123456