Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pergalingas „Šiaulių“ žygis tęsiasi. Klaipėdoje įveiktas „Atlantas“ 2-1

11Birželio 29 dieną Klaipėdoje įvyko XIX “General Financing A lygos” turas. Tai buvo pirmosios trečiojo rato rungtynės, kuriose susitiko Klaipėdos “Atlantas” ir Šiaulių “Šiauliai”. Pastaruosius du tarpusavio susitikimus be didesnio vargo laimėję šiauliečiai trečiose rungtynėse turėjo gerokai pavargti, kad išsaugotų pirmame kėlinyje įgytą pranašumą.

Nuo pat rungtynių pradžios “Šiauliai” aktyviai užspaudė “Atlanto” ekipą ir jau 6 – tą minutę po nesavanaudiško Tomo Birškio perdavimo baudos aikštelėje kamuolį susitabdęs Santaigo Cesanelli ir tiksliu smūgiu į apatinį tolimajį vartų kamputi pasiuntė pirmajį įvartį į “Atlanto” vartus. Įdomu pastebėti, kad Santiago įmušė per visas tris rungtynes su “Atlantu”, o du iš įvarčių buvo pelnyti per pirmas 10 minučių. “Šiauliai” ir toliau neatleido tempo bei kūrė pavojingas progas vieną po kitos ir galėjo pasižymėti dar bent keletą kartų, tačiau sėkmė ir vartininkas buvo savo vietoje. Savo šansą 32 – trą minutę turėjo ir “Atlantas”, kuomet po reido į baudos aikštelę neleistinai varžovą stabdė “Šiaulių” futbolininkai ir teisėjas skyrė 11m. baudinį. Tačiau vėl nepramušamas buvo “Šiaulių” vartininkas Šarūnas Jurevičius ir atrėmęs baudinį išsaugojo savo vartus sausus. Kėliniui artėjant į pabaigą “Šiaulių” snaiperis Igors Kozlovs iššovė nuo baudos aikštelės prieigų ir čia jau nei sėkmė nei vartininkas nebegalėjo padėti “Atlantui”. Krito puikus įvartis į šeimininkų vartus ir “Šiauliai” jau priekyje 2-0. Komandos eina ilsėtis.

Antrajame kėlinyje negausiai susirinkę žiūrovai išvydo visiškai kitą futbolą nei pirmajame. Klaipėdos “Atlantas” perimė visą žaidimą į savo kontrolę, pradėjo rungtyniauti daug kibiau bei agresyviau ir tai tarsi išmušė iš ritmo užtikrintai pirmajame kėlinyje rungtyniavusus “Šiaulius”. Toks “Atlanto” žaidimas davė savo rezultatų. 50 – tą minutę po smūgio galva Taciano Jean sušvelnino rezultatą 2-1 ir įkvepė savo komandą kovai dėl lygiųjų. Aktyviai rungtyniavęs “Atlantas” ir toliau rezgė atakas ir sukūrė ne vieną pavojingą momentą prie “Šiaulių’ vartų. Vienos iš atakų metu patikimai iki tol rungtyniavęs Šarūnas Jurevičius nesėkmingai gaudo kamuolį, kurį praktiškai nuo vartų linijos išmuša “Šiaulių” gynėjai. Taip pat ir jau per pridėtą teisėjo laiką “Atlantas” turėjo idealią progą išlyginti rezultatą, kuomet smūgiavo keli centimetrai virš vartų, tai pavirpindami nervus visiems “Šiaulių” gerbėjams. Visgi teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir “Šiauliai” įsirašo tris taškus ir jau trečią pergalę iš eilės.

Po šios pergalės “Šiauliai” dar vienu žingsneliu priartėjo prie ketvirtoje vietoje esančios Pakruojo “Kruojos” ir jau gerokai atsiplėšė nuo 6 – toje vietoje esančio Vilniaus “REO” klubo.

Kitos “Šiaulių” varžybos vyks jau šį ketvirtadienį Europos lygos turnyre Estijoje su Talino “Levadia”. Rungtynių pradžia 18.45. Atsakomasis mačas vyks Liepos 12 – tą Šiauliuose 19.00.

Po rungtynių “Šiaulių” vyr. treneris Gediminas Jarmalavičius kalbėjo: “Buvo du skirtingi kėliniai. Pirmajį kėlinį vertinu neblogai, išskyrus progų realizaciją, na o antrasis kėlinys buvo labai prastas. Manau su tiek progų ramybę užsitikrinti galėjome jau po pirmo kėlinio, tačiau kaip matėme tas 2-0 tikrai nebuvo ramu. Reikia pagirti “Atlantą”, kurie po pertraukos įkvėpę naujo oro sugebėjo rungtyniauti su dviguba energija. Priešingai nei mes, kadangi man susdarė įspūdis, kad jau nuo pat antrojo kėlinio pradžios laukėme rungtynių pabaigos. Neapsėjome be sėkmės, nes paskutinė “Atlanto” ataka buvo klasiška ir kaip ten neįmušė aš neįsivaizduoju. Antras kėlinys verčia pamąstyti kodėl taip nutiko. Tačiau vertinant bendrai per paskutines 5 rungtynes iškovojome net 4 pergales ir patyrėme tik vieną pralaimėjimą, manau, kad tai geras rezultatas. Tačiau dabar laukia Europos lyga ir šias varžybas reikia kaip galima greičiau pamiršti ir koncentruotis ateinančioms rungtynėms.”

“Manau, kad ir pirmajame kėlinyje neatrodėme labai prastai. Laikėmės tam tikro žaidimo plano. Kai visis stengiasi, laikosi drausmės atitinkamas ir žaidimas. Aišku aplošti bet kurią komandą yra sunku, tačiau kovoti galime. Manau šiandien galėjome iškovoti bent lygiąsias. Po pelnyto įvarčio komanda pajuto, kad labai didelio skirtumo tarp komandų neliko ir žaidė daug drąsiau, stangėmės uždengti Rimkevičių ir šiaip gynyba sužaidė neblogai, gal pirmą kėlinį šiek tiek prasčiau. Smagu, kad komanda sužaidė, tačiau mėginsime stiporintį sudėtį ir įtraukti šiek tiek vyresnių žaidėjų. Nes šiuo metu pas mus per daug jauna komanda” Kalbėjo “Atlanto” vyr. treneris R.Norkus

“Du skirtingi kėliniai” – pritarė treneriui “Šiaulių” gynėjas Laurynas Rimavičius. “Pirmame kėlinyje viską valdėme, kontroliavome situaciją, pelnėme du įvarčius ir galėjome pelnyti dar daugiau. Gal būt antrame kėlinyje šiek tiek pavargome ir pritrūko sėkmės. Nebesugebėjome laimėti kamuolio aikštės centre, kamuolys nenueidavo Artūrui Rimkevičiui, pritrūko sėkmės. Ėjome į aikštę trijų taškų, juo paėmėme smagu, aišku žaidimas kiek neramina. Tačiau dabar laukia Europa, visaks prasideda iš naujo ir ten bus visai kitas žaidimas”.

Įvarčiai:

6′ Santiago Cesanelli [1-0]

40′ Igors Kozlovs [2-0]

50′ Taciano Jean [2-1]

Įspėjimai: 28 min. D.Arlauskis, 53 min. J.Taciano, 69 min. D.Gordej, 86 min. K.Laukžemis („Atlantas”); 31 min. I.Kirchners („Šiauliai”)

FC „Šiauliai“ informacija

Šiaulių.info

123456